Aziz Yıldırım Alex'i de bombaladı

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'den gönderilişi hala tartışma konusu olan Alex de Souza hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ntvspor 30.05.2015 - 16:11

Aziz Yıldırım Alex'i de bombaladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongrede Alex de Souza hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı.  

"Alex meseleni anlatayım herkes anlasın" diye söze başlayan Yıldırım, önce transfer sürecini anlattı. İmza sonrası Alex'in saha içine muazzam bir performans sergilediğini söyleyen Yıldırım, ardından Brezilyalı oyuncu hakkında çarpıcı iddialar ortaya atmaya başladı.
 
Alex'in Marco Aurelio ile görüşmek istemediğini, bunun gerekçesinin de Aurileo'nun ailesinin Brezilya'da alt tabakadan sayılması olduğunu saöunan Yıldırım, "Aurelio iyi bir ailenin çocuğu değil dile onunla görüşmezdi" dedi.
 
Alex'in zaman içinde sürekli para konusunda sıkıntılar yarattığını ve yönetim olarak bunları aşmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Yıldırım, ardından konuyu 2007'de Alex'e yapılan protestoda kendisinin alkış tutmasına getirdi. "Siz adama dışarı dediğiniz, yuh çektiniz, ben delikanlıyımya çıktım alkışladım" diyen Yıldırım, sahadaki Alex'i herkesten çok sevdiğini belirtti.

Alex ile yaptıkları bir sözleşme hakkında da bilgi veren Aziz Yıldırım, "Mahmut Uslu, Murat Özaydınlı ve Ali Yıldırım hergün evine gitti Alex'in. Alex, Herthe Berlin ile mukavele yapmış, onu gösterdiler bize. Biz de Berlin'in verdiği rakamın üstüne çıktık, anlaştık" dedi.
 
Hem 2009-2010'da Daum'un hem de ertesi sezon Aykut Kocaman'ın daha sezon başında Alex'i istemiyoruz diye rapor verdiğini ama ikisini de kendisinin ikna ettiğini söyleyen Yıldırım, sonra Aleş'in gönderiliş sürecini anlattı.
 
Kasımpaşa ile oynadıkları maçın devre arası Ali Yıldırım'ın kendisini arayıp "Aykut Kocaman istifa ediyor hemen aşağıya gel" dediğini vurgulayan Fenerbahçe Başkanı yaşananları söyle anlattı:
"Gittim, Aykut ağzına geleni söyledi. Kuyt da oradaydı, 'Sen niye gidiyorsun, sen hocasın herşeyi yapıyorsun. O (Alex) kaptan, yapmıyor, o gitsin' dedi. Aykut devre arası Alex'i oyundan aldı. Alex gitti kale arkadası tribüne oturdu. Genç Fenerbahçeliler bağırıyordu aykut istifa diye... Tezgah!"
 
"Ertesi sabah Aykut Kocaman'ın Alex'i kadro dışı bıraktığını öğrendim" diyen Yıldırım, Alex'in kendisiyle görüşme talebinde bulunduğunu bunun üzerine davet etitğini vurguladı. Alex'in görüşmeye bile geç kaldığını, lakayıt davranışlar sergilediğini ifade eden Yıldırım, Alex'e ne istediğini sorduğunu, Brezilyalı oyuncunun ise "Brezilya'ya gitmek istiyorum" diye yanıt verdiğini belirtti. Yıldırım "Ben de Alex'e 'Allah yolunu açık etsin' dedim. Ya Aykut'u gönderecektim ya Alex'i, ben kurumdan dayana tavır aldım" dedi.

Sayfa Yükleniyor...