NTV

Alexis ve Mesut askıya alındı

Ntvspor

Spor

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Alexis Sanchez ve Mesut Özil ile yapılan kontrat görüşmelerinin sezon sonuna kadar askıya alındığını açıkladı.

Arsenal, Premier League'de sezonun sona ermesine kısa bir süre kala önemli bir belirsizlik içinde. Zira takımın en büyük 2 yıldızı; Mesut Özil ve Alexis Sanchez, henüz kontratlarını uzatmaya yanaşmış değil. Menajer Arsene Wenger'e 2 oyuncunun kulüpteki geleceği soruldu.

Wenger, sözleşmeleri gelecek sezon sonu bitecek Mesut ve Alexis ile henüz anlaşamadıklarını söyledi. Premier League'de 6. basamağa kadar gerileyen takımın gelecek sezon yeniden Şampiyonlar Ligi'ne katılmasının 1 numaralı öncelikleri olduğunu belirten Fransız menajer, bu nedenle 2 oyuncuyla yapılan kontrat görüşmelerini sezon sonuna kadar askıya aldıklarını ifade etti. Wenger, kendi geleceğiyle ilgili son kararı da artık aldığını dile getirdi.

Takımın başında kalıp kalmayacağına açıklık getirmeyen Wenger; "Arsenal'de ne kadar kalırsam kalayım; ayrılacağım güne kadar dikkatim dağılmadan hizmete devam edeceğim" dedi.

İngiliz basınına göre Wenger, taraftarın büyük bölümünü karşısına almasına rağmen 2 yıllık yeni bir kontratın altına imza atacak. Mesut daha önce takımda kalmasını Wenger'in ayrılmaması şartına bağlamıştı.

ETİKETLER