Alexis ve Mesut askıya alındı

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Alexis Sanchez ve Mesut Özil ile yapılan kontrat görüşmelerinin sezon sonuna kadar askıya alındığını açıkladı.

Ntvspor 23.03.2017 - 12:42

alexis shanchez mesut özil.jpg

Arsenal, Premier League'de sezonun sona ermesine kısa bir süre kala önemli bir belirsizlik içinde. Zira takımın en büyük 2 yıldızı; Mesut Özil ve Alexis Sanchez, henüz kontratlarını uzatmaya yanaşmış değil. Menajer Arsene Wenger'e 2 oyuncunun kulüpteki geleceği soruldu.

Wenger, sözleşmeleri gelecek sezon sonu bitecek Mesut ve Alexis ile henüz anlaşamadıklarını söyledi. Premier League'de 6. basamağa kadar gerileyen takımın gelecek sezon yeniden Şampiyonlar Ligi'ne katılmasının 1 numaralı öncelikleri olduğunu belirten Fransız menajer, bu nedenle 2 oyuncuyla yapılan kontrat görüşmelerini sezon sonuna kadar askıya aldıklarını ifade etti. Wenger, kendi geleceğiyle ilgili son kararı da artık aldığını dile getirdi.

Takımın başında kalıp kalmayacağına açıklık getirmeyen Wenger; "Arsenal'de ne kadar kalırsam kalayım; ayrılacağım güne kadar dikkatim dağılmadan hizmete devam edeceğim" dedi.

İngiliz basınına göre Wenger, taraftarın büyük bölümünü karşısına almasına rağmen 2 yıllık yeni bir kontratın altına imza atacak. Mesut daha önce takımda kalmasını Wenger'in ayrılmaması şartına bağlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...