Ali İpek: Seneye ilk 10'da olacağız

Denizlispor'da tekrar başkanlığa seçilen Ali İpek, önümüzdeki sezon takımın ilk 10 içinde yer alacağını iddia etti.

01.07.2009 - 00:04

DENİZLİ - Denizlispor Kulübü'nün olağan kongresinde tek listeyle seçime katılan Ali İpek, yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Denizlispor Kulübü'nün 22 Haziran'da yapılması gereken olağan genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığından bugüne ertelenmişti.

Denizlispor Koleji Doğan Seyfi Atlı Kültür Salonu'nda yapılan olağan genel kurul toplantısına Denizli Valisi Yavuz Erkmen, , Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve Denizli Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan katıldı.

Divan başkanlığını Denizli Barosu Başkanı Adil Demir'in yaptığı kongrede bir konuşma yapan Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizlili herkesi Denizlispor'a destek vermeye çağırdı.

Erkmen, kendisinin valilikte gönüllülük esasına göre maaşlardan Denizlispor'a kesinti yapılması konusunda bir uygulama başlattığını hatırlatarak, ''Vilayette bu işin takipçisiyim. Kamu kurumlarında tamamen gönüllü olarak Denizlispor'a destek olmak isteyenlerin maaşından kulübe büyük gelir sağlanır. Fabrika sahipleri çalışanlarından, odalar üyelerinden topladıkları paralarla Denizlispor'a aylık 100 bin liralık gelir temin ederler. Denizlispor'u sevenlerin bunu yapacaklarından eminim.'' diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Belediyespor'un Denizlispor için altyapı görevi göreceğini belirterek, Denizli'nin sancağını taşıyan Denizlispor'un yöneticilerini kutladı. Yüksel, Denizlispor'un borçlarından arınmış durumda futbolcu yetiştiren bir kulüp olmasını istediğini bildirdi.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ise Denizlispor'a devredilen Doğan Demircioğlu Stadı'nın bir spor okulu gibi olması için projelerinin olduğunu söyledi. Zeybekci, Atatürk Stadı'nın işlevselliği konusunda yetersizliğini vurgulayarak, gelecek kongreyi yeni statta yapmayı dilediklerini kaydetti.

Kulüp başkanı Ali İpek de 4 yıldan beri sürdürdükleri görevde bu yılın sıkıntılı geçtiğini dile getirerek, herşeye karşın ligde kaldıklarını bildirdi.

Göreve geldiklerinde 20 milyon lira borç varken bugün 4 milyona düşürdüklerini vurgulayan İpek, vergi ve sigorta borçlarının taksitlendirilmesinden dolayı Başbakan'a teşekkür etti.

Yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi.

Tek liste halinde girilen seçimde 398 üyeden 115 kişi, Denizlispor'un yeni yönetimini belirlemek üzere sandığa gitti.

Kongreden sonra Ali ipek, yaptığı açıklamada, iyi bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, daha önce görev alanlara teşekkür etti. Yönetim kurulunda sayının azalması ve yeni isimlerin listeye girmesiyle farklı bir yönetim oluşturduklarını ifade eden İpek, Denizlispor'u iyi günlerin beklediğini ve daha iyi yerlerde olacaklarını söyledi.

Cenk ve Çağlar'ın durumunun gündemde olduğunu dile getiren İpek, kongre nedeniyle bu işlere ağırlık veremediklerini, ilerleyen günlerde konunun netleşeceğini kaydetti. İpek, gelecek sezon ilk 10'nun içinde olup daha yukarıları zorlayacaklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...