Ali Şen'den tarihi itiraf

Fenerbahçe'nin sembol başkanlarından Ali Şen, en çok tartışılan kararı hakkında çarpıcı bir itirafta bulundu. Şen, 1996'da takımın iki sembol ismi Oğuz Çetin ile Aykut Kocaman'ı göndermekle hata yaptığını söyledi. Şen 2011'de verdiği bir röportajda ise "Oğuz kısmına hafif pişmanım ama Aykut'u gönderdiğime pişman değilim" demişti.

Haberler - Ntvspor 23.04.2015 - 18:50

Ali Şen'den tarihi itiraf

Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen uzun süren suskunluğunu bozdu ve TRT 'da yayınlanan Futbol VIP programına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım ve şike süreci hakkında da ilginç açıklamalar yapan Ali Şen'in sözleri arasında en çok dikkat çekeni, 1996'da Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman'ı takımdan göndermesi hakkında oldu.

Hatırlanacağı üzere Ali Şen, 1995-96'da Trabzon'da elde edilen 2-1'lik unutulmaz galibiyetin ve şampiyonluğun mimarları olan iki ismi sezon sonu göndermişti. Büyük tartışmalara yol açan karar, camiada ve yönetimde derin çatlaklara yol açmıştı.

Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman, Fenerbahçe'den gönderilince İstanbulspor'un yolunu tutmuştu. Uzan ailesinin sahibi olduğu İstanbulspor o dönem, bu iki ismin yanı sıra Sergen Yalçın, Gökhan Keskin, Hamza Hamzaoğlu, Emre Aşık gibi yıldızları da transfer etmişti.

Sayfa Yükleniyor...