"Almanya ile Türkiye şanslı"

Alman Milli Takımı ile Bayern Münih'in eski kalecilerinden Sepp Maier, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Almanya ile birlikte Türkiye'yi şanslı gördüğünü söyledi.

Haberler 06.03.2010 - 12:56

Almanya'nın 1974'te kazandığı Dünya Kupası maçlarında ülkesinin kalesini koruyan, Bayern Münih'te 400'ün üzerinde maça çıkan efsane kaleci Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde hem tatil yapıyor, hem de golf oynuyor.

Türkiye'ye golf oynamak amacıyla ilk kez geldiğini söyleyen Sepp Maier, soruları yanıtladı. Kalecilik yaptığı dönemde, maçlar için bir çok kez Türkiye'ye geldiğini, ancak ilk kez golf oynamak için Türkiye'yi tercih ettiğini anlatan Sepp Maier, şunları söyledi:
''Futbolu bıraktıktan sonra golf oynamaya başladım. Daha çok İspanya ve Portekiz'de golf oynuyorum. Golf amacıyla Türkiye'ye ilk kez geldim. Türkiye'deki golf sahaları mükemmel. Özellikle Belek'teki golf sahaları muhteşem. Bugün oynadığım Gloria Golf Club, Avrupa'da önde gelen golf sahalardan birine sahip. Önceleri golf oynamak için İspanya ve Portekiz'e gidiyordum. Artık sürekli Türkiye'ye geleceğim.''

Türk futbolu hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadığını da ifade eden Sepp Maier, kalecilik yaptığı dönemde, Türkiye'de iyi futbolcular bulunduğunu belirterek, ''Türkler futbolda hiçbir zaman kaybetmeyi düşünmezler. Kazandıkları takdirde de çok sevinirler'' dedi.

Türk Milli Takımı'nın başına Avrupa'da söz sahibi, futbol kariyeri herkesçe bilinen Hollandalı Guus Hiddink'in getirilmesi kararının çok isabetli olduğuna da değinen Sepp Maier, şöyle konuştu:
''Bu, şu demektir. Türk Milli Takımı daha başarılı olacak. Türkiye 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine Hiddink'le gitmeyi başaracak. 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Türkiye ile Almanya aynı grupta mücadele edecek. Tabii ki benim gönlümde Almanya var. Ama ben, grupta Almanya ve Türkiye'yi şanslı görüyorum.''

Sayfa Yükleniyor...