Almanya Jones'un 'dil'ini konuşuyor

Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçında Galatasaray'ın Schalke 04'le 1-1 berabere kaldığı maça Alman basınında geniş yer verildi. Alman basını, Schalke'nin gölünü atan Jones'un sevinç gösterisinde bulunurken "dil"ini çıkarmasını ön plana çıkardı.

Haberler 21.02.2013 - 12:25

Almanya Jones'un 'dil'ini konuşuyor

BILD: HEY, HİÇ DE KÖTÜ DEĞİLMİŞİZ
Alman Bild gazetesi, "Hey, hiç de kötü değilmişiz" başlığıyla verdiği haberde, kriz içinde olan Schalke 04'ün İstanbul'da Galatasaray'la 1-1 berabere kalarak iyi bir şans yakaladığını yazdı. Jermaine Jones'un 45. dakikada gol attıktan sonra dilini sonuna kadar dışarı çıkarak sahanın içinde sevinç gösterisi yaptığını belirten Bild gazetesi, teknik direktör Jens Keller'ın da bu beraberlikle yerini biraz daha sağlamlaştırdığını vurguladı.

Haberde, Schalke'nin golünü atan Jones'un "aptalca" bir hareketle sarı kart gördüğü ve ikinci maçta yer almayacağı belirtildi. Bild gazetesi, devre arasında Drogba ve Sheijder gibi önemli transferlere imza atan Galatasaray'ın ise, baskı altında kaldığını iddia etti.

KICKER: SCHALKE'DE HAYAT BELİRTİSİ
Almanya'nın en önemli spor dergilerinden Kicker da, Galatasaray-Schalke 04 maçının haberini "Schalke'de hayat belirtisi" başlığıyla verdi. Haberde, Schalke'nin Galatasaray ile İstanbul'da 1-1 berabere kalarak krizden çıkmak için önemli bir adım attığı belirtildi. Schalke 04'ün ayrıca aldığı bu sonuçla çeyrek finalde tur atlamak için önemli bir şans elde ettiği de vurgulandı. Schalke 04 Teknik Direktörü Jens Keller, agresif oyunlarının karşılığını gördüklerini söylerken, kulübün menajeri Horst Heldt, "Bir puanı hak ettik. Hele bu şartlarda çok fazlasıyla hak ettik" dedi.

SUDDEUTSCHE ZEITUNG: BİZİM İÇİN ÇOK İYİ BİR SONUÇ
Schalke 04 geçtiğimiz yıl Kasım ayı başından bu yana krizde olmasına rağmen Şampiyonlar Ligi'nde yenilmezliğini sürdürüyor. Schalke, devre arasında Didier Drogba ve Wesley Sneijder gibi iki dünya yıldızını alarak kadrosunu güçlendiren Galatasaray'a karşı dişe diş bir mücadele göstererek, çeyrek final için önemli bir avantaj yakaladı. Gazete, yeri tartışmalı olan teknik direktör Jens Keller'in şu görüşüne de yer verdi: "Dürüst olmak gerekirse çok iyi bir sonuç elde ettik" dedi.

DER SPIEGEL: ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE ÇOK FARKLI
Alman Der Spiegel dergisinin internet sayfası da, Galatasaray-Schalke 04 maçına geniş yer ayırdı. Schalke 04 Teknik Direktörü Jens Keller'in maça çok iyi hazırladığı belirtilerek, Schalke'nin Bundesliga ile Şampiyonlar Ligi'ndeki performansının birbirinden çok farklı olduğuna dikkat çekildi. Jermaine Jones'un 45. dakikada attığı golle seyircinin sesisi kestiği belirtilerek, maçta Galatasaray seyicisinin etkisine vurgu yapıldı. Haberde, maçın en başarılı oyuncusunun Schalke'nin golünü atan Jones olduğu belirtildi. Haberde, Schalke'nin gölünü atan Jones'un maç sonrası yaptığı şu açıklamasına da yer verildi: "Bugün maçı alabilmek için kendimizi yırtık."

Sayfa Yükleniyor...