Almanya'da futbolun gündemi Podolski

Almanya'da futbol kamuoyu son 2 gündür Lukas Podolski'nin milli takım kaptanı Michael Ballack'a saha ortasında attığı tokadı konuşuyor. Podolski'ye verilecek ceza henüz netlik kazanmazken, benzer bir tartışma haberi de Mısır Milli Takımı’ndan geldi.

Haberler 03.04.2009 - 11:53

Almanya'da futbolun gündemi Podolski

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 4. grupta Almanya çarşamba akşamı Cardiff'de Galler'i 2-0 yenmeyi başardı. Ancak bu maçta skordan çok saha içinde yaşanan bir olay medyanın gündemini işgal etti.

Skor 2-0 olduktan sonra Lukas Podolski, saha içinde tartışma yaşadığı kaptan Michael Ballack'ın suratına "hafif bir tokat attı" Ballack ise, bu harekete karşılık vermemeyi tercih etti.

İkilinin taktik konusunda ters düştükleri açıklanırken teknik direktör Joachim Löw, kaptanı Ballack'tan yana tavır koydu.

Löw, "Lukas'ın daha öğrenmesi gereken çok şey var. futbolcular saha içinde görüş ayrılığı yaşayabilir, ama kaptanın kararını kabul etmek zorundadırlar" dedi.

Podolski'ye verilecek ceza ise henüz belirlenmedi. Almanya'da olduğu gibi fiziksel temas boyutuna ulaşmasa da Mısır Milli Takımı’nda da hafta içinde bir tartışma patlak verdi.

Premeir Lig kulüplerinden Wigan forması giyen iki Mısırlı futboclu Amr Zaki ve Mido'nun araları milli takımda açıldı.

Middlesbroug'nun sezon ortasında Wigan'a kiraladığı Mido, Zaki'yi kendisi hakkında dedikodu yapmakla suçladı.

Mido, "Zambiya maçından hemen sonra kulağıma bazı şeyler geldi. Bu bizim en kötü alışkanlığımız kötü bir sonuç alınca hemen yalan yanlış şeyler ortaya atılıyor. Mido şunu söyledi Mido bunu yaptı diye. Benim problem yarattığım söyleniyor, bunlar doğru değil. Açıkçası Zaki beni büyük hayalkırıklığına uğrattı. Oysa ben ona İngiltere'ye ilk geldiğinde çok yardım etmiştim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...