NTV

"Alnımız ak, başımız dik"

Ntvspor

Spor

Şenol Güneş, Lyon maçı sonrası yaptığı açıklamada "Alnımız ak, başımız dik ama üzgünüz. Önümüzdeki sezon bu taraftarla ve bu grupla Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarız" diye konuştu.

İlişkili Haberler

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lyon'a elenerek Avrupa'ya veda ettikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada "Alnımız ak, başımız dik ama üzgünüz" dedi.

Güneş "Önce mayısı göremediğimiz için üzgünüz. Sahamızda 42 bin kişi önünde kazanıp tur atlamak istiyorduk. Olmadı, üzgünüz ama başımnız dik. 12 maçta 5 galibiyet ve 2 yenilgimiz var. Bugün de kazanmamıza rağmen penaltılarla elendik. Futbol bir oyun, her sonuç var. Oyuncularımın yeteneğine ve karakterine güveniyordum. Ellerinden geleni yaptılar. Tabii ki eksiklerimiz ve artılarımız var. Uluslararası alanda ezildiğimizi düşünmüyoruz. Dinamo Kiev maçının şartları farklıydı. Ülkeyi ve kulübümüzü iyi temsil ettik. Biraz daha şans olsaydı bir tur daha çıkardık. Final olur muydu bilmem? Futbolcularım gücü yettiğince en iyisini yapmaya çalıştı. Alnımız ak, başımız dik ama üzgünüz" dedi.

İdmanlarda takımını özel olarak penaltı çalıştırmadığını belirten ve "Penaltı çalışmadık. Eskiden çok çalıştırdım ama bir şey fark etmedi. İki stoperin kaçırmış olması onların için şanssızlık. Hepsinin emeğine sağlık" diyen Güneş "Artık ligi düşünüyoruz. Önümüzdeki sezon bu taraftarla ve bu grupla Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarız" ifadesini kullandı.

ETİKETLER