Alonso-Ferrari flörtü

Fernando Alonso'nun Ferrari'ye geçeği haberleri her geçen gün artıyor. Renault'nun İspanyol pilotunun, Kimi Raikkonen'in yerini alacağı konusunda İtalya ve İspanya basını hemfikir...

Ntvspor 09.07.2009 - 16:14

Alonso-Ferrari flörtü

Sadece futbolda değil Formula 1'de transfer söyletileri gündemi işgal ediyor. İtalyan ve İspanyol gazeteleri, Renault pilotu Fernando Alonso'nun önümüzdeki yıl Ferrari ile yarışacağı konusunda birleşiyor.

İtalyan Gazetta Dello Sport Gazetesi ve Auto Sprint dergisinde yer alan Fernando Alonso'nun Ferrari'ye transferi haberi İspanyol basınında da kabul görüyor.

AS ve Marca gazeteleri de Alonso'nun önümüzdeki sezondan itibaren Ferrari adına yarışacağını iddia etti. Çıkan haberlere göre Alonso transferi ağustos sonunda Monza Pisti’nde yapılacak İtaya Grand Prix'sinde resmiyet kazanacak.

27 yaşındaki İspanyol pilot, 2005 ve 2006 yıllarında Renault ile şampiyon olduktan sonra McLaren'e transfer olmuş, McLaren'de özellikle takım arkadaşı Lewis Hamilton ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu 1 yıl sonra eski takımına geri dönmüştü.

Gazetelere göre Alonso, Ferrari'de performansı beğenilmeyen Kimi Raikkonen'in yerine geçecek. Bu transferin gerçekleşmesi için de İtalyan takımı ciddi bir tazminat ödemeye hazır... Alonso'nun Ferrari ile 5 yıllık anlaşması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...