Alonso: Ferrari'de yarışmak istiyorum

Fernando Alonso, Formula 1 İstanbul Grand Prix'si öncesinde NTV Spor'un canlı yayınına katıldı.

Haberler - Ntvspor 05.06.2009 - 09:50

2005 ve 2006'da elde ettiği dünya şampiyonluklarıyla Formula 1'in en parlak yıldızları arasına katılan Fernando Alonso, sezonun 7. yarışı için İstanbul'a geldi.

İspanyol pilot, haftanın ilk antrenman turuna çıkmadan önce hem yarıştan hem de sezondan beklentilerini anlattı, takımının performansını değerlendirdi.

NTV Servisi’nde Burcu Esmersoy’un sorularını yanıtlayan Alonso, "Şu anda ortalama bir sezon geçiriyoruz. Arabamızı değiştirmemiz gerekiyor" dedi.

Alonso, İstanbul Park'ta koşulacak yarış için de temkinli konuşurken, “Hayır, söz vermem kazanacağıma dair. Bundan daha fazlası da olmaz” dedi.

Alonso, Renault takımındaki geleceğine dair planlar yapsa da, kariyerine ilişkin farklı düşünceleri olduğunu da ortaya koydu ve dikkat çekecek bir açıklamada bulundu: "Ben şu anda kariyerime odaklanmış durumdayım. Umarım bir gün Ferrari takımında yarışabilme olanağına kavuşabilirim."

İspanyol pilot, Dünya Şampiyonası'nda yaşananlardansa rahatsız... Formula 1 takımları ile Uluslararası Otomobil Federasyonu arasındaki çekişmenin bir an önce sona ermesini istediğini belirten Alonso, “Gerçekten çok zor bir durum. Takımlar pozisyonlarından geri adım atmıyorlar" diye konuştu.

En büyük zevkinin otomobil kullanmak olduğunu dile getiren yıldız pilotun Real Madrid taraftarı olduğu da biliniyor. Alonso, Real Madrid'in ezeli rakibi Barcelona'nın bu sezonki başarısının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...