Alonso: Kazanmak zorundayım

Ferrari'nin yeni transferi Fernando Alonso, takımın İtalya'daki kampında yeni sezon beklentilerini anlattı. İspanyol pilot, Ferrari'de her zaman beklentilerin yüksek olduğuna dikkati çekti.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 16:27

Alonso: Kazanmak zorundayım

2005 ve 2006'da Renault ile şampiyon olduktan sonra bir yıl McLaren'de yarışıp sonra yeniden Renault'ya dönen Fernando Alonso, önümüzdeki 3 yıl Ferrari'de direksiyon sallayacak. İspanyol pilot, Madonna di Campiglio kayak merkezinde yapılan Ferrari'nin geleneksel kış kampında ilk resmi basın toplantısına çıktı.

Tek hedefinin kazanmak olduğunu belirten İspanyol pilot, “Ferrari'ye geldiğinizde sizden beklenin çok fazla olduğunu bilirsiniz. Sadece taraftarın değil medyanın da beklentisi çok yüksek. Tek bir hedef var. O da kazanmak. Ferrari'deysen, kazanmak zorundasındır. Biz de bunun için çalışıyoruz. Kolay olmayacak, ama kendimize güveniyoruz. İyi bir sezon geçireceğiz” dedi.

Özellikle McLaren'de yarıştığı dönemde takım arkadaşı Lewis Hamilton ile büyük sorun yaşayan Alonso, yeni sezonla ve yeni takım arkadaşı Felipe Massa ile ilgili görüşlerini de basın mensuplarıyla paylaştı.

Alonso, kış kampında kayak yaparken çok iyi vakit geçirdiklerini ifade ederek, “Çok eğlendik. Felipe ile benzer karakterlerimiz var. İkimizde de Latin kanı var. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. İkimiz de İtalyanca konuşuyoruz. Bu da iletişim için çok önemli. Massa 4-5 yıldır takımda ve onun deneyimi bana çok yardımcı oluyor. Yeni sezon çok ilginç olacak. Yeni takımlar ve Michael Schumacher'in geri dönmesi bu spor için çok olumlu. Pek çok favori olacak. Kimin kazanacağı belirsiz. 2010'un, Formula 1'in dünya çapındaki imajı açısından çok iyi bir yıl olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Fformula 1'de yeni sezon 14 Mart’ta Bahreyn Grand Prix'siyle başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...