Alonso resmen Ferrari'de

Formula 1'de son günlerin merak edilen sorusu cevabını buldu. Ferrari takımı, önümüzdeki sezon Kimi Raikkonen'in yerine Fernando Alonso'nun geçeceğini resmen duyurdu.

Ntvspor 30.09.2009 - 17:15

Alonso resmen Ferrari'de

Formula 1'de bir süredir adı Ferrari ile anılan Fernando Alonso'nun transferi resmiyet kazandı.

Ferrari takımı, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, 2010 sezonunda Fernando Alonso ile yarışacağını duyurdu.

Açıklamada Alonso'nun, takımdan ayrılacağı daha önce açıklanan Kimi Raikkonen'in yerini alacağı ve Felipe Massa ile takım arkadaşı olacağı bildirildi. Ferrari'nin önümüzdeki sezon yedek pilotu ise Giancarlo Fisichella olacak.

Bu arada İspanyol basını Alonso'nun, Ferrari'den sezon başına 25 milyon Euro alacağını iddia ederken, Alonso'nun yerini alacağı Kimi Raikkonen'in ise McLaren'e geçebileceği söyleniyor.

Ferrari ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Alonso, Formula 1'de geçirdiği 8 yıldan sadece ikisinde Renault koltuğunda oturmadı. 28 yaşındaki pilot, 2001'de Minardi adına yarışlara katılmaya başlamış, 2005 ve 2006'da Renault'da dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı. 2007 sezonunu McLaren'da geçiren yıldız pilot, ertesi sezon Renault'ya geri dönmüştü.

ALONSO: FERRARI HER PİLOTUN RÜYASI
Formula 1'in İtalyan takımı Ferrari ile gelecek sezondan itibaren geçerli 3 yıllık anlaşma yapan İspanyol pilot Fernando Alonso, ''Ferrari kulanmak her pilotun rüyasıdır'' dedi.

Fernando Alonso, kişisel internet sitesinde yaptığı açıklamada, resmilik kazanan Ferrari ile anlaşmasından dolayı ''çok mutlu'' olduğunu söyledi. Anlaşmanın sağlanmasında gösterdiği çabadan dolayı Ferrari Başkanı Luca de Montezemelo'ya teşekkür eden Alonso, ''Ferrari ile geçen yaz, 2011'den itibaren geçerli olan bir sözleşme imzalamıştık ancak koşullar değişti ve sözleşmeyi 1 yıl öne alma kararı aldık'' açıklamasında bulundu.

28 yaşındaki İspanyol pilot, Abu Dabi'de yapılacak sezonun son Formula 1 yarışından sonra ''tüm enerjisini Ferrari'nin başarısı için harcayacağını'' vurgulayarak, Felipe Massa ile birlikte, Ferrari ve tüm dünyadaki taraftarlarına büyük sevinçler yaşatacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...