Alonso umudunu koruyor

Fernando Alonso, Formula 1 sezonunun ilk 3 yarışından sadece 4 puan çıkarabildi. Ancak eski şampiyon, bu yıl kariyerinin 3. dünya şampiyonluğunu elde etme ümidini halen koruyor.

23.04.2009 - 13:45

2005 ve 2006 Formula 1 dünya şampiyonu Fernando Alonso, yeni sezonun ilk yarışlarında zorlandı. Alonso, sezonun ilk durağı Avustralya'da 5. oldu. Malezya ve Çin'de ise tek puan dahi alamadı ancak yine de umutlu...

Renault takımı adına yarışan İspanyol pilot umudunu, "Yılın daha başındayız ve takım inanılmaz ölçüde gelişme kaydetti. Bu yüzden hâlâ şampiyonluk için mücadele edebileceğimize inanıyorum" sözleriyle dile getirdi.

Alonso, geçen hafta Çin Grand Prix'sine 2. sıradan başladı ve Renault'nun otomobiline taktığı yeni difüzör ile yarıştı. Islak zeminli Şanghay Pisti'nde ancak 9. olabildi ama aracındaki gelişmeden memnun kaldı.

27 yaşındaki sürücü, "Otomobile taktığımız yeni parçalar sayesinde büyük ilerleme sağladık. Takım bu parçaları Çin'deki yarışa kadar hazır ederek harika bir iş çıkardı. İlk çizgiden start almamız da kaydettiğmiz ilerlemenin kanıtıydı" diye konuştu.

Formula 1 Dünya Şampiyonası, bu pazar Bahreyn'de koşulacak yarışla devam edecek. Alonso, 2005 ve 2006'da Bahreyn Grand Prix'sinden galip ayrılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...