Alp disiplinine Riesch damgası

Vancouver Kış Olimpiyatı'nda 15. gün yarışları tamamlandı. Alp disiplini bayanlar kategorisi yarışlarının sonuncusunu Maria Riesch kazandı.

Ntvspor 27.02.2010 - 10:01

Alp disiplinine Riesch damgası

Alman kayakçı, slalom yarışında tüm rakiplerinden hızlıydı. Dünya Kupası şampiyonu Lindsey Vonn ilk turu tamamlayamadı. Tuğba Daşdemir de ikinci tura kalmayı başaramadı.

Vancouver Kış Olimpiyatı'nda alp disiplini yarışlarının en başarılı bayan kayakçısı Maria Riesch oldu. Riesch, oyunlarda 2 altın madalya birden kazandı. Alman kayakçı süper kombine slalomdan sonra slalom yarışında da zafere ulaştı.

Slalom yarışının ilk turunu lider bitiren Riesch ikinci turda Avusturyalı rakipleri Marlies Schild ve Elisabet Goergl'ın arkasında kaldı. Buna karşın toplam bir dakika 42. 89 saniyelik dereceyle yarışın galibi oldu. Büyük slalomda da Viktoria Rebensburg'un elde ettiği galibiyet sayesinde Almanya, Vancouver 2010'daki bayanlar alp disiplini yarışlarından 3 altın madalya çıkardı.

Slalom yarışının ikincisi, Riesch'ten 0.43 saniye yavaş kalan Schild oldu. Podyumu Çek Sarka Zahrobska tamamladı.

Alp disiplini Dünya Kupası şampiyonu Lindsey Vonn ilk turda kapı kaçırınca ikinci turda yarışamadı. Tuğba Daşdemir de ilk turu tamamlayamayan 15 sporcu arasında yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...