Altay'da imza şov

Altay daha önce anlaşma sağladığı 7 futbolcuya resmi sözleşme imzalattı.

Haberler 06.07.2009 - 19:51

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Altay'da, teknik direktör Fuat Yaman, ''Altay, hem izlenmesi keyif veren, hem de hedefe uygun bir takım olacak'' dedi.

Siyah-beyazlı takımın futbolcuları, yeni sezon öncesinde Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'nde biraraya geldiler. Sağlık kontrolünden geçecek olan Altaylı futbolcular, daha sonra Ödemiş Gölcük'te ilk dönem kamp çalışmalarına başlayacaklar.

İzmir temsilcisi, daha önce anlaşmaya vardığı Güngören Belediyespor'dan Can Özgür Arslantaş, Denizlispor'dan Musa Sinan Yılmazer, Aydınspor'dan Aykut Kuyumcu, Sakaryaspor'dan Okan Koç, Trabzonspor'dan Yakup Bugun, Kartalspor'dan Yüksel Kayaalp ve Beylerbeyi'nden Cenk Ahmet Alkılıç ile sözleşme imzaladı.

Altay, yeni isimlerin dışında Özkan Serbest, Ercan Ünal ve Mesut Çaytemel ile de sözleşme yeniledi.

Taraftarların da tesislere gelerek destek verdiği futbolcular için kurban kesildi. Öte yandan taraftarlar, bugün 49 yaşına giren kulüp başkanı Niyazi Konuşmaz için pasta kestiler.

TEKNİK DİREKTÖR FUAT YAMAN
Yeni sezon öncesinde gazetecilere açıklama yapan teknik direktör Fuat Yaman, bu sezon Altay'ın uzun süredir uzak kaldığı Turkcell Süper Lig'e yükselmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, ''Yapacağımız tüm mücadeleler bu ligin en iyisi olmak adına yapılacak. Çok umutluyuz. Altay ismini yeniden Süper Lig'e yazdıracağız. Bu konuda yeterli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Özellikle yönetim kurulu olağanüstü bir çaba gösteriyor. Geçen yıl, takıma katkı sağlayan isimlerin ayrılması nedeniyle kadroda bazı boşluklar oluştu. Bu boşlukları doldurmak için çalışmalarımız sürüyor'' dedi.

Bu sezon hedefe uygun bir takım oluşturmanın yanısıra Turkcell Süper Lig'de de mücadele edebilecek bir takım oluşturacaklarının altını çizen Yaman, ''Transferde şu ana kadar başarılı bir yol izledik. Transferlerimiz devam edecek. 1 kalecinin yanısıra, 2 tane orta saha oyuncusu ve 1 tane de santrfor alacağız. Altay, hem izlenmesi keyif veren, hem de hedefe uygun bir takım olacak'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...