Amerika Açık'ta rekor ikramiye

Tenis dünyası, Wimbledon'ın ardından gözlerini Amerika Açık'a çevirdi. Turnuvanın resmi sitesinden yapılan açıklamada, bu yıl verilecek ödül miktarının 21.6 milyon dolarla rekor seviyeye ulaştığı duyuruldu.

Haberler - Ntvspor 08.07.2009 - 15:01

Tenis sezonunun son Grand Slam’i Amerika Açık Tenis Turnuvası'nın başlamasına yaklaşık 2 aylık bir süre kala, dağıtılması planlanan ödül miktarları da açıklandı.

Buna göre, geçtiğimiz yıl 20.6 milyon dolar toplam para ödülünün sahibini bulduğu turnuvada, bu yıl 1 milyon dolarlık artışa gidilecek.

Ayrıca, Olympus Amerika Açık Serisi'nde ilk 3'e girecek bayan ve erkek tenisçiler, potansiyel 2.6 milyon dolarlık ödüle de ortak olabilecek ve muhtemel ödemelerle birlikte toplam ödül miktarı 24.2 milyon dolara yükselecek.

Tek erkekler ve tek bayanlarda şampiyonluğa ulaşacak raketlerin 1.6'şar milyon dolar kazanacağı turnuvada, finalistler de 800'er bin doların sahibi olacak.

Turnuvada, bugüne kadarki tek erkekler rekoru, seriden gelen bonuslar dahil 2.7 milyon dolarla Roger Federer'e ait...

2007 yılında bu başarıya ulaşan Federer, tek bayanlarda 2005 yılında 2.2 milyon dolar kazanan Kim Clijters ile birlikte zirvede yer alıyor.

New York'taki Billie Jean King Ulusal Tenis Merkezi'nde gerçekleştirilecek Amerika Açık Tenis Turnuvası, 31 Ağustos'ta başlayıp, 13 Eylül'de sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...