Ana son 16'da

Son şampiyon Ana Ivanovic, Grand Slam kariyerinin ilk maçında da oynadığı Çek Benesova'ya set vermeden galip geldi ve 4. tura yükseldi

29.05.2009 - 13:17

Ana son 16'da

2005 yılında Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda ilk kez bir Grand Slam'e katılıyordu Ana. 17 yaşındaydı. Rakibi Çek Iveta Benesova'ydı. Kendisinden daha tecrübeli bir rakip önünde şansını deneyecekti. Ana, maçı 3 sette kazandı. İlk deneme, ilk başarı. Sadece 5 yaşında Monica Seles'i televizyonda izleyip, yerel tenis okulunun telefon numarasını öğrenmişti. Anne-babasına kendisine raket almaları için de baskı yapmıştı ve sonuç ortadaydı.

Ana Ivanovic, geçen yıl Fransa Açık Tenis Turnuvası finalinde Rus Dinara Safina'yı alaşağı ederken dünyanın 1 numarası olmuştu. Sakatlıklar yüzünden bu kez Paris'te 8 numaralı seribaşıydı. Ama Sırbistan hala onun arkasındaydı. Cumhurbaşkanı Boris Tadic, Ana'nın forehand'ini izlemek için tribündeydi Tamarina Tanasugarn ile oynadığı 2. tur maçında. "Heyecanlandım" dese de Taylandlı'yı yendi.

3. turda rakip tanıdıktı. İlk Grand Slam maçında karşılaştığı Iveta Benesova. 26 yaşındaki Çek 32 numaralı seribaşıydı. Sabah seansının verdiği mahmurluk, korta gelenlerin sayısını azaltmıştı. Ama gelenler hem büyük bir tenisçiyi hem de FHM dergisine göre dünyanın en seksi 100 kadınından 23. sünü (Bu 23 sayısı incelenmeli. Sadece Jim Carrey yüzünden değil ha! Jordan'ı unutmayalım) göreceklerdi.

Ivanovic, kendisinin her an tökezlemesini bekleyenleri yanıltmaya kararlı görünüyordu. Benesova ne olduğunu anlayamadı ilk sette. 6-0 şansla elde edilebilecek bir sonuç değildi. İlk oyun dışında zorlanmadı Ana. Düşünün ilk sette 12-0'dı winner skoru. Her istediğini yapan bir Ivanovic vardı kortta.

İkinci setin başında biraz sallandı Ana. Kırdırılan bir servis Ivanovic cephesinde sıkıntı yarattıysa da 2-1 yenilgiden peş peşe 5 oyunla kurtulan Sırp raket 6-2'lik set sonucuyla 2-0'ı buldu ve son 16'ya adını yazdırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...