Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ile karşılaştı

Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Anadolu Efes'i deplasmanda 86-85 yenen Pınar Karşıyaka, seriyi 1-1 yaptı. Pınar Karşıyaka, son 10 saniyesine 3 sayı geriden geldiği karşılaşmayı kazanarak seride büyük bir avantaj yakaladı.

Anadolu Ajansı 11.06.2015 - 22:38

Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ile karşılaştı

Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Anadolu Efes'i deplasmanda 86-85 yenen Pınar Karşıyaka, seriyi 1-1 yaptı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Anadolu Efes, Perperoglou ve Lasme'nin basketleriyle 2. dakikayı 7-2 öne geçti. Rakibine bir dakika içinde 6-0'lık seriyle karşılık veren Pınar Karşıyaka, 3. dakikada skoru 8-7 lehine çevirdi. Daha sonra karşılıklı basketlerle devam eden karşılaşmada Anadolu Efes, ilk periyodu 23-22 üstün tamamladı.

İkinci periyodun ilk bölümünde iki takım da savunma güvenliğini ön planda tutarak kontrollü bir mücadele sergilerken, Anadolu Efes 16. dakikaya 34-33 önde girdi. Ev sahibi takım, Cedi Osman ve Heurtel ile sayı bulurken, Pınar Karşıyaka skorer oyuncuları Dixon ve Strawberry ile karşılık verdi ve İzmir ekibi soyunma odasına 46-44 önde gitti.

Maçın ikinci yarısına pota altında Krstic'in basketleriyle başlayan Anadolu Efes, Janning'in 25. dakikada serbest atıştan attığı sayıyla 53-52 öne geçti. Dixon'un etkili performansıyla 12-0'lık seri yakalayan Pınar Karşıyaka, 28. dakikanın başında skoru 64-53 yaptı. Anadolu Efes, dış atışlarda Birkan Batuk ve Perperoglu, boyalı alanda da Lasme ile kaydettiği basketlerle farkı eritirken, konuk takım Strawberry'nin son saniyede attığı üç sayılık basketle final periyoduna da 69-63 önde girdi.

Son periyoda iyi başlayan Anadolu Efes, Heurtel ve Perperoglou'nun üç sayı çizgisinin gerisinden attığı basketlerle 35. dakikada 76-73 üstünlük kurdu. Daha sonra takımların karşılıklı basketler bulduğu karşılaşmada, son dakikaya 82-80 ev sahibi takımın üstünlüğüyle girildi.  Anadolu Efes bitime 44,9 saniye kala Perperoglou ile skoru 84-82 yaparken, Pınar Karşıyaka bitime 36,7 saniye kala Gabriel ile farkı tekrar 2 sayıya (84-82) indirdi. 

Anadolu Efes, Heurtel'in son 18,8 saniyede serbest atıştan attığı sayıyla durumu 85-82 yaparken, Pınar Karşıyaka da Dixon bitime 9 saniye kala el üstünden attığı üçlükle skoru 85-85 yaptı. Daha sonra Anadolu Efes'in hücuma çıkarken yaptığı top kaybında Perperoglou, Gabriel'e faul yaptı. Gabriel bitime 2,4 saniye kala kullandığı serbest atışlardan birini sayıya çevirerek, takımını 86-85 öne geçirdi. Son topu kenardan kullanan Anadolu Efes'te Krstic'in şutu isabetli olmadı ve Pınar Karşıyaka müsabakadan 86-85 galip ayrılarak seriyi 1-1'e getirdi.

Serinin üçüncü maçı 14 Haziran Pazar, dördüncü maçı da 16 Haziran Salı günü Pınar Karşıyaka'nın ev sahipliğinde İzmir'de oynanacak. 

MAÇ SONUNDA GERGİNLİK 

Karşılaşmanın sonunda iki takım oyuncuları arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanırken, Anadolu Efesli oyuncular hakem Ali Serkan Emlek'e de tepki gösterdi.

Maçta bitiş düdüğünün ardından saha içi bir anda karışırken, iki takımın bazı oyuncuları arasında yaşanan gerginliği araya giren diğer oyuncular ve teknik ekipler sonlandırdı.

Anadolu Efesli oyuncular, Krstic, Saric ve Perperoglou ise hakem Ali Serkan Emlek'e tepkilerini dile getirdi. Emlek'i üzerine yürüyen Krstic'i diğer oyuncular sakinleştirerek, soyunma odasına götürdü.

Bu arada maçın ikinci periyodunda Krstic ile Pınar Karşıyakalı Cemal Nalga arasındaki gerginliği de araya giren diğer oyuncular bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...