Premier Lig'de Manchester United ile omuz omuza bir şampiyonluk yarışı içerisinde yer alan Chelsea'de menajer Carlo Ancelotti, Sir Alex Ferguson ve öğrencilerinin üzerlerinde kurduğu baskıyı ya görmezden geliyor ya da böyle bir baskı hissetmiyor.

Premier Lig'de Manchester United'ın 1 puan üzerinde lider konumda yer alan Chelsea'de menajer Carlo Ancelotti, takımının cuma günü yaptığı antrenmandan sonra Stoke City ile pazar günü yapacakları maça hazır olduklarını ifade etti. Takımından şüphesi olmadığını ifade eden İtalyan teknik adam, Manchester United'ın cumartesi günü Tottenham Hotspur ile yapacağı maçı takip etmek yerine sinemada "Clash of the Titans" filmini izlemeye gideceğini söyledi.

Oldukça rahat olduğu gözlenen Ancelotti'nin bu tavrının ardından İngiliz basını, "İtalyan teknik adam ya çok rahat ya da Manchester United'ın üzerlerinde bir baskı kurduklarını göstermek istemiyor" yorumlarında bulundu.

"Rahatım çünkü futbolu çok iyi biliyorum. Her sezon bu durum olur. Sezon sonuna gelindiğinde yarış kızışır. Önemli olan hedefe varabilmektir" diyen Ancelotti, "Baskı yok mu?" sorusuna, "Baskı bizim ihtiyacımız olan enerjidir" cevabını verdi.