Angola 12 Dev Adam'ı terletti:  87-84

A Milli Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası öncesi oynadığı ilk hazırlık maçında Afrika Şampiyonası'na hazırlanan Angola'yı zor da olsa 87-84 yendi.

29.07.2009 - 10:00

Angola 12 Dev Adam'ı terletti:  87-84

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımı, Bormio kampındaki ilk hazırlık maçında Angola ile karşılaştı.

Hidayet, Semih ve Ersan'dan yoksun olarak rakibi karşısına çıkan Milliler, oyuna üçte üç üçlük isabetle başlayınca bir anda 16-11 öne geçti. Ancak, Afrika Şampiyonası'nda mücadele edecek olan ve çok daha hazır gözüken Angola, Gosta ve Gomes’in basketleriyle ilk periyodu 24-27 önde bitirdi.

Milliler, kısa boylu rakibi karşısında çember altını çok iyi kullanırken (9/11), aynı başarıyı savunmada gösteremedi. İlk yarıda 6/9 gibi çok yüksek bir yüzdeyle üçlük atan Angola devreyi 50-45 galip tamamladı.

Türkiye’de 9'ar sayı atan Oğuz Savaş ve tecrübeli guard Ömer Onan ilk yarının en skorer isimleri olurken yapılan tam 11 top kaybı, potamıza hep basket olarak geri döndü. 3. çeyrekte savunmamız biraz daha oturdu. Bu bölümde Milliler potasında sadece 17 sayı görürken, hücumda Oğuz'un yanı sıra ilk kez Ay-Yıldızlı formayı giyen Evren Büker'in basketleriyle üstünlüğü ele aldı ve son bölüme 68-67 galip girdi.

Dördüncü çeyrekte de çekişme sürdü. Angola, son 3 dakikaya 78-82 önde girdikten sonra savunmasını iyice sertleştiren Türkiye, kalan dakikalarda 9-2'lik seri yakalayıp maçı da 87-84 kazandı.

Angola karşısında 5 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, Oğuz Savaş 14 sayı-6 ribaund ve 5 asistlik performansı ile dikkat çekti.

Millilerde Oğuz Savaş dışında Ömer Onan 12 sayı ile oynarken, Kerem Gönlüm, Ender Arslan ve Engin Atsür 10'ar sayı ile galibiyette pay sahibi oldu.

3 Ağustos'a kadar hazırlıklarını Bormio'da sürdürecek Türkiye, buradaki ikinci hazırlık maçını da yarın Kanada ile oynayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...