Ankaragücü'nde maziye savaş

Kulübün yeni yönetimi, eski başkanların da aralarında olduğu birçok ismin üyelikten atılması için harekete geçti. Bu gelişme, Melih Gökçek'in açıklamalarını akıllara getirdi.

Haberler 14.03.2013 - 10:21

Ankaragücü'nde maziye savaş

Ankaragüvü Kulübü, Türk futbol tarihinde bir ilk için kolları sıvadı.

Bu yılın ocak ayında yapılan olağanüstü genel kurulda göreve gelen 19 kişilik Mehmet Yiğiner yönetiminin, eski başkanların da aralarında bulunduğu birçok ismi, üyelikten atılmaları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk ettikleri ortaya çıktı.

Kararın geçen hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında alındığı kaydedilirken, suçlama, kulübü zarara uğratmak, kulübü küçük düşüren açıklamalar yapmak ve kulüpten faiz alınması.

Kulübün disiplin kuruluna sevk edilen isimler arasında Onursal Başkanı Cemal Aydın, eski başkanlardan Cengiz Topel Yıldırım, Serdar Özersin, Sami Altınyuva ve Bent Ahlat, eski menajerlerden Hikmet Hancıoğlu, Erk Toros, eski yöneticilerden ve başkan yardımcılarından Mehmet Ural, eski futbolcu ve alt yapı antrenörlerinden Nazmi Erdener'in de bulunduğu kaydedildi.

Bazı yöneticilerin itiraz ettikleri ve imza atmadıkları belirtilen karar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in aylar önce yaptığı açıklamayı akıllara getirdi. Gökçek, "Cemal Aydın ve onun üyeleri kulüple ilgilerini kessinler. Biz Ankaragücü Kulübü'ne sahip çıkarız" demişti.

Sayfa Yükleniyor...