Ankaraspor ''sıfırdan'' oluşturulacak

Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek Ankaraspor'da, yeni bir kadro oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılıyor.

03.06.2010 - 10:34

ANKARA - Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek Ankaraspor'da, yeni bir kadro oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından geçen sezon Turkcell Süper Lig'den Bank Asya 1. Lig'e düşürülen Ankaraspor'da, yeni sezonun startı verildi.

Yeni liginde ''mütevazi'' bir kadro ile mücadele etmeyi planlayan Ankaraspor'da, kulüp başkanı Ruhi Kurnaz,yaptığı açıklamada, Bank Asya 1. Lig'de başarılı olacak bir kadro kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Takımda yer alabilecek futbolculara yönelik tarama çalışması yaptıklarını anlatan Kurnaz, şunları söyledi:

''Futbol Federasyonu tarafından geçen yıl ligden düşürüldük. Dolayısıyla takımdaki sporcuların futbol yaşamlarını sürdürebilmeleri için farklı kulüplere gitmelerine kolaylık sağladık. Bu nedenle de takım dağıldı. Bonservisi bizde olan futbolcuların ise fiyatları yüksek. Bunları dikkate alarak, yeni bir takım oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış aylarından itibaren yeni sezonda takımda görmek istediğimiz futbolculara yönelik Türkiye'nin dört bir yanında tarama yaptık. Daha çok gençlerden oluşan bir kadroyla ligde mücadele etmek istiyoruz. Altyapı destekli bir kadro oluşturarak, bunlara ağabeylik yapacak bir kaç futbolcuyu takıma alacağız. Haftaya yeni oluşama yönelik kararlar vermiş olacağız.''

Teknik direktör konusunda da bazı isimlerle görüştüklerini ifade eden Kurnaz, ''Teknik kadroyu da yeniden oluşturmamız gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalarımız var'' dedi.

Ruhi Kurnaz, takımı, yeni sezon çalışmalarına Temmuz'un ilk haftasında başlayabilecek şekilde oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...