Ankaraspor Tahkim'i bekliyor

Ankaraspor, tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından tedbirin kalkması için PFDK ve Tahkim'e başvurdu. PFDK konunun muhatabı olmadığını belirtirken, Tahkim kurulu'nun ise bu konuyu görüşmek için bu sabah toplanacağını öğrenildi.

11.09.2009 - 23:19

Futbol Federasyonu’nun Ankaraspor'u tedbirli olarak disiplin kuruluna sevketmesinin ardından başkent temsilcisi tedbirin kaldırılması amacıyla hem profesyonel futbol disiplin kuruluna hem de tahkim kuruluna başvurdu.

Ankaraspor'un itirazını görüşen disiplin kurulu Ankaraspor Kulübü'nün itirazını kendilerine değil, tahkim kurulu'na yapmalarını bildirdi. Disiplin kurulu, Ankaraspor'a verilen tedbirin yönetim kurulu tarafından alınmış bir karar olması ve yönetim kurulu kararlarına karşı itiraz merciinin tahkim kurulu olması sebebiyle, kurullarının yetkisizliğine karar verdiklerini açıkladı. Tahkim kurulunun bu sabah Ankaraspor'un itirazını görüşmesi bekleniyor. Kurulun tedbiri kaldırması halinde Kayserispor-Ankaraspor karşılaşması federasyonun kararına göre Pazar yada Pazartesi günü oynanacak.

NELER OLMUŞTU?
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından MKE Ankaragücü ve Ankaraspor A.Ş. kulüplerine verilen 3 günlük sürenin bitmesini takiben, söz konusu kulüpler TFF Hukuk Kurulu tarafından futbol disiplin talimatı hükümleri gereğince Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şöyle;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından MKE Ankaragücü ve Ankaraspor A.Ş. kulüplerine verilen 3 günlük sürenin bitmesini takiben, söz konusu kulüpler TFF Hukuk Kurulu tarafından Futbol Disiplin Talimatı hükümleri gereğince Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Hukuk Kurulu; Ankaraspor A.Ş. Kulübü ve Başkanı Ruhi Kurnaz'ı, MKE Ankaragücü Kulübü ve Başkanı Ahmet Gökçek'i ve 30 Ağustos'ta yapılan MKE Ankaragücü Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu üyesi olarak görev alan 15 yöneticiyi PFDK'ya sevk etti.

Hukuk Kurulu, Ankaraspor A.Ş.'yi, adil oyun düzeninin sağlanabilmesi amacıyla 11.09.2009 tarihinden itibaren başlamak üzere müsabakalarını oynamamasına ilişkin tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti.

ANKARASPOR YOLDAN DÖNDÜ!
Süper Lig'in 5. haftasında yarın deplasmanda oynayacağı Kayserispor maçı için yola çıkmaya hazırlanan Ankarasporlu futbolcular için Hukuk Kurulu’nun aldığı karar kötü bir sürpriz oldu.

Seyahat için otobüse binen kafile gelen haber üzerine yola çıkmadan tesislere geri döndü. Bu gelişmeler üzerine küme düşürüleceği iddia edilen başkent ekibinde başkan Nuri Kurnaz ve yönetimi teknik heyet ve futbolcularla geniş çaplı bir toplantı yaparak, bundan sonra izlenecek yol hakkında fikir alışverişinde bulunacak. Teknik direktör Jurgen Rober'in de yaşananlar üzerine istifayı düşündüğü gelen haberler arasında...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...