Ara transfere Galatasaray damgası

Ara transfer dönemi kapanırken, Galatasaray gelen ve giden oyuncularla transfer gündeminin hareketli takımı oldu.

02.02.2010 - 16:40

Ara transfere Galatasaray damgası

Devre arasında yaptığı önemli transferlerle kadrosuna dünyaca ünlü yıldızları katan sarı kırmızılılar, birçok futbolcusuyla da yollarını ayırdı.

Jo ve Lucas Neill'ı Everton'dan Giovanni Do Santos'u da Tottenham'dan transfer eden Galatasaray'a bu futbolcuların sezon sonuna kadar toplam maliyeti 4.5 milyon Euro...

Bu miktarın içinde 3 futbolcunun ikinci yarıdaki alacakları kulüplere ödenen ücretler ve menajerlik komisyonları da yer alıyor. Lucas Neill için yaklaşık 1 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen Galatasaray, Jo ve Do Santos'u ise sezon sonuna kadar kiraladı ve bu oyunculara bonservis ücreti ödemedi.

Sarı kırmızılılar bu önemli futbolcuları kadrosuna katarken, istenilen verimi alamadıkları birçok oyuncuyla da yolları ayırdı. Alpaslan Erdem ve Serkan Çalık'ı Gençlerbirliği'ne Semih Kaya'yı Gaziantepspor'a Aydın Yılmaz'ı Eskişehirspor'a veren Galatasaray, Linderoth ve Nonda'nın da sözleşmelrini tek taraflı olarak fesh etti. Sarı kırmızılı yönetim bu oyuncuların da ikinci yarıda alacakları ücretleri ödeyecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...