Aragones: Kim istikrarlı Mayıs'ta görürüz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Kocaelispor ile 1-1 berabere kalarak, maç fazlasıyla liderlik şansını yitirdiklerini ve Mayıs ayında kimin istikrarlı, kimin istikrarsız olduğunu göreceklerini söyledi.

13.03.2009 - 23:29

Aragones: Kim istikrarlı Mayıs'ta görürüz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Kocaelispor maçından sonraki basın toplantısında, 2. dakikada golü bulduktan sonra rakiplerinin kendilerinden daha fazla koştuğunu ifade ederek, ''Bugün birincilik şansını kaybettik. Yenseydik birinci olacaktık. Yatağa birinci olarak yatacaktık ama lig uzun maraton. Son 4-5 haftada toplanan puanlarla şampiyon belli olacak. Göreceğiz, ama fırsat teptiğimiz gerçek'' dedi.

Kocaelisporlu futbolcular kadar mücadele edemediklerini ifade eden İspanyol teknik adam, ''Onu başaramadık ve çok fazla pozisyon üretemedik. 2. dakikada golü bulduktan sonra onlar kadar mücadele edemedik. Kanatlardan daha fazla gelmeye çalıştık. İki kanat oyuncumuz iyi değildi. Onların yerine, daha fazla verim alabileceğimiz oyuncuları sahaya sürdük'' diye konuştu.

Aragones, oyundan çıkarken taraftarların Kazım'a tepki göstermesiyle ilgili olarak da, ''Kazım oyundan çıktığında tepki oldu ama iyi olduğunda bu taraftar ona gerekli desteği vermiştir. Buraya gelmiş taraftarın herşeyi yapmaya hakkı var'' diye görüş bildirdi.

Bir gazetecinin, ''Fenerbahçe istikrarsız bir takım mı?'' sorusuna İspanyol çalıştırıcı, ''Mayıs'ta, kimin istikrarı var, kimin yok, göreceğiz'' yanıtını verdi.

Aragones, ''Gökhan Emreciksin'in yerine neden Kazım'ı tercih ettiniz?'' sorusunu ise, ''Bana göre en iyi olanları kadroya koymaya çalıştım. En iyi kimi gördüysem, onu koydum. Şu anda gördüğüm Kazım daha iyiydi, o yüzden onu tercih ettim'' diye yanıtladı.

ALTIN: 1 PUANDAN ÇOK MUTLUYUM
Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalıp 1 puan aldıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Altın, futbol adına çok güzel şeyler yaptıklarını belirterek, ''Şu futbolun karşılığı 1 puan değil, 3 puandı. Fenerbahçe'nin zaaflarını biliyorduk. 1 hafta boyunca tüm çalışmalarımız bu doğrultuda oldu. Arkadaşlarımı gönülden kutluyorum'' dedi.

Fenerbahçe'yi durdurmak için yaptıkları çalışmaları, futbolcularının sahada uyguladığını anlatan Altın, ''1 haftadır, 'Rakibi durdurmak için alan kontrolünde adam markajı yaparak, sıkıştırarak, kaptığımız toplarda Roberto Carlos ve Gökhan Gönül'ün arkasına atacağımız toplarla pozisyon bulacağız' dedik. Bunları da yaptık. Fenerbahçe'nin pozisyonu yok. Son dakikalarda baskı uyguladı. 1 puan aldığımız için çok mutluyum. Bu ligde varız. Kocaelispor, hem taraftar olarak, hem oyun olarak bu lige yakışıyor. Bu heyecanı ligin sonuna kadar fair-play içinde sürdüreceğiz.'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...