Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Eskişehirspor'u 2-1 yendikleri maçta oynadıkları futbolun hoşuna gitmediğini söyledi.

İspanyol teknik adam, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, oyuncularının rakibin işine gelen tarzda uzun oynamaya çalıştığını, ancak bunu da çok fazla beceremediğini belirterek, ''Oynanan futbol çok fazla hoşuma gitmiyor. Zaten ben uzun oynamaktan hoşlanmadığımı söylemiştim. Forvetlerin arkasına atılan toplar onlarda kaldı. Pozisyon olarak onlardan daha üstündük. Tamamen adil bir şekilde kazandık'' dedi.

Oyuncularının özellikle ilk yarıyı olağanüstü sinirli geçirdiklerini vurgulayan Aragones, ''Bir takım sahaya bu kadar sinirle çıkıyorsa iyi oynaması çok mümkün değil. Belki maçı kazandık, ama çok daha farklı kazanabilirdik. Neden sinirli olduklarını bilmiyorum, ama bu durum vardı'' diye konuştu.

İspanyol çalıştırıcı, ''Şampiyonluk için gerekli motivasyonunuz var mı?'' şeklindeki soru üzerine ise, ''Şampiyonluk hedefleyen tüm takımların motivasyonu vardır. Bizim gereken motivasyonumuz var. Şampiyon olmak için motivasyon sahibi olmak tek başına bir etken değil, iyi oynayıp, onu skora dönüştürüp, maç kazanmak gerekir. Kalan 8 maçta herkesin şampiyonluk şansı var. Bizim de şampiyonluk şansımız var'' dedi.

ÇALIMBAY: BASİT GOLLERLE MAĞLUP OLDUK
Eskişehir Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında iyi oynadıklarını, yedikleri basit gollerle mağlup olduklarını söyledi.

Çalımbay, maça çok iyi başladıklarını, oynadıkları futbolun karşılığında bu maçı kaybetmemeleri gerektiğini ifade ederek, ''İlk yarıda oyunu koparmalıydık. Ancak maalesef çok basit goller yedik ve mağlup olduk. El Saka'nın oyundan çıkmasıyla ister istemez defansta değişiklik yaptık, o da bize pahalıya mal oldu. 2. golü yemeseydik mutlaka pozisyon bulacaktık, onu da bulduk. İyi oynadık, girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik, rakibimiz değerlendirdi'' şeklinde konuştu.

Rıza Çalımbay, artık ligde 8 tane final maçı oynayacaklarını, bundan sonra onlara konsantre olacaklarını kaydetti.