Aragones'ten Sevilla'ya ret

Sevilla, teknik direktör arayışında ilk görüştüğü Luis Aragones ile anlaşma sağlayamadı.

Haberler 25.03.2010 - 18:23

Aragones'ten Sevilla'ya ret

Manolo Jimenez'in görevine son verdikten sonra Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria del Nido, hemen Luis Aragones'i arayarak İspanyol teknik adamla Cordoba kentinde bir görüşme yaparken, Aragones'in "sonuca göre devamlılık" şartından dolayı görevi kabul etmediği bildirildi.

Sevilla kulübünün radyosundan yapılan açıklamada, kulüp ile Aragones arasında "vizyon farkı" olduğundan anlaşma sağlanamadığı belirtildi. İspanyol basınında, 45 puanla 5. sırada bulunan Sevilla'nın, sezonu ilk 4'te tamamlayarak gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'ne katılma ve Atletico Madrid maçına karşı oynanacak Kral Kupası finalini kazanma şartlarını Aragones'e getirdiği, 71 yaşındaki teknik adamın ise koşulsuz olarak 1,5 yıllık kontrat istediği ileri sürüldü.

Sevilla'nın, Aragones'in "hayır"ından sonra takımda yardımcı antrenörlük yapan Antonio Alvarez'i teknik direktörlüğe getireceği ve gelecek sezon için arayışlarına devam edeceği belirtiliyor.İspanya Milli Takımı'nı Avrupa Şampiyonu yapan Aragones, Fenerbahçe'de  görev yaptıktan sonra başka bir takımı çalıştırmadı.

Sayfa Yükleniyor...