Mourinho: Aralık ayında Ukrayna'da maç olmamalı

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, Zorya ile oynayacakları maç öncesi UEFA'ya tepki gösterdi. Portekizli menajeri göre; UEFA, aralık ayının ortasında Ukrayna'da Avrupa kupası maçı oynanmasına izin vermemeli.

Haberler - Ntvspor 08.12.2016 - 11:14

Mourinho: Aralık ayında Ukrayna'da maç olmamalı

Manchester United, Fenerbahçe'nin de yer aldığı UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmak için puana ihtiyacı olduğu maçta Zorya ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Ukrayna'da koşullar çetin. Termometreler eksi 9 dereceyi gösteriyor. Maçın oynanacağı stadın zemini de buz tutmuş durumda.

United'lı oyuncular son antrenmanda sahanın sadece belli bir bölümünde çalıştı. Menajer Mourinho'ya göre; maç saatinde zeminin futbol oynamaya müsait hale gelmesi için bir mucize gerekiyor. Zeminin buzlu ve çok sert olduğunu vurgulayan Mourinho, UEFA'ya eleştiriler getirdi.

Aralık ayının ortasında Ukrayna'da hava koşullarının başka türlü olamayacağını ifade eden Portekizli menajer "Bunu UEFA da biliyor. Onlar da bizim kadar endişeliyse fikstürü değiştirmeliydiler. Zorya 5. karşılaşmasını evinde oynayıp son maçını deplasmanda yapabilirdi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...