Arbeloa da Madrid yolunda

Liverpool'un İspanyol futbolcusu Alvaro Arbeloa, Real Madrid'e transferinin an meselesi olduğunu söyledi.

Ntvspor 28.07.2009 - 13:49

Arbeloa da Madrid yolunda

Kadrosuna Cristiano Ronaldo, Kaka ve Benzema başta olmak üzere çok önemli takviyeler yapan Real Madrid, bir yandan kullanmayacağı futbolcuları göndermeye çalışırken, bir yandan da yeni futbolcularla temaslarını sürdürüyor.

Real Madrid'in Liverpool'dan Xabi Alonso için ısrarı sürerken, aynı takımdan bir başka İspanyol Alvaro Arbeloa, eflatun-beyazlılara transferinin an meselesi olduğunu açıkladı.

Şu anda sadece Liverpool'a konsantre olduğunu vurgulamayı ihmal etmeyen 26 yaşındaki futbolcu, Marca'ya yaptığı açıklamada, transfer için hayli istekli konuştu. Arbeloa, "Taraflar görüşmelerini sürdürüyor. Bana gelen haberler olumlu. Sanıyorum bu hafta içinde durumum netleşir" dedi.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, yaptığı sansasyonel transferlerin ardından “Yeni oyuncu almamız için birilerinin gitmesi şart” diye konuşmuştu.

Sezon öncesinde kadrosunda 29 futbolcu bulunan eflatun-beyazlıların bu sayıyı 25'e indirmesi bekleniyor. Teknik direktör Manuel Pellegrini, Huntelaar, Van Der Vaart ve Heinze'yi Barış Kupası kadrosuna almamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...