Arda: Burak İspanya’da çok başarılı olur

Atletico Madrid'in Türk yıldızı Arda Turan, İspanya’ya transfer olması gündeme gelen Trabzonsporlu Burak Yılmaz için, ''Eğer İspanya'ya gelirse çok başarılı olur" dedi.

Anadolu Ajansı 10.02.2012 - 12:35

Arda: Burak İspanya’da çok başarılı olur

Atletico Madrid'deki Türk futbolcu Arda Turan, dünkü antrenmanından sonra bu sezon ikinci kez İspanyol gazetecilerin karşısına çıktı.

İsmi, İspanyol ve Türk medyasında Atletico Madrid ile anılan Burak Yılmaz ile ilgili sorulara da maruz kalan Arda, ''Benim çok iyi bir arkadaşım. Onu Türkiye liglerinden ve milli takımdan çok iyi tanıyorum. Çok güçlü bir karakteri var ve İspanya'ya gelirse çok başarılı olur. Gelirse, arkadaşı olarak çok mutlu olurum. Şimdilik 25 gol attı ama daha fazlasını atacağına eminim'' ifadelerini kullandı.

Arda ayrıca, ilk sezonunu geçirdiği kulübü için ise ''Burada aile gibiyiz ve ilk andan itibaren kendimi evimde gibi hissettim. Atletico'da çok mutluyum. Üstelik taraftar da bizi çok destekliyor. Eğer tüm bu unsurlar birleşirse, başarı gelir'' şeklinde konuştu.

Yeni teknik direktör Diego Simeone ile özellikle defansta daha iyi olmaya başladıklarını savunan Arda, ''Hocamızın söylediklerini yerine getiren bir takımız. Şampiyonlar Ligi'ne katılma bölgesine (ilk 4'e) girdiğimizde daha da iyi oynayacağız'' diye konuştu.

Türk futbolcu, İspanya'ya geldiği ilk gündeki düşüncelerinin değişmediğini belirterek, ''(Belki her maçta iyi oynayamayabilirim ama her maçta en iyi şekilde mücadele edeceğim) demiştim. Mücadele etmeye de devam ediyorum'' değerlendirmesini yaptı.

‘BİZİ YENMEK ARTIK ÇOK ZOR’
Arda Turan, ligde yarın Racing Santander'e karşı oynayacakları maçın önemine de dikkati çekerek, ''Onlar bize karşı daha çok dikkatli olmalılar, çünkü bizi yenmek artık çok zor'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...