Arda: Canımızı sıkacak bir şey yok

UEFA Avrupa Ligi F Grubu ikinci maçında Strum Graz ile evinde 1-1 berabere kalan Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, grupta halen namağlup olduklarını ve bir sorun olduğunu düşünmediğini söyledi.

02.10.2009 - 01:32

İSTANBUL - UEFA Avrupa Ligi F Grubu ikinci maçında Sturm Graz ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'da Arda Turan, korkulacak bir durum olmadığını söyledi.

Maç sonrası yapılan açıklamalarda Arda Turan, geriye düştükleri maçta beraberliği yakalamayı başardıklarını ve galibiyet golünü de atabilecek pozisyonları bulduklarını ifade ederek, ''Futbol oyunu ince nüanslarla dolu ve bugün biz o nüansları yakalayamadık. Canımızı sıkacak bir şey yok'' dedi.

Eskişehirspor maçının ardından yapılan eleştirileri normal karşılayan Arda, ''Biz kendi işimize bakıyoruz. İyi futbol oynadığımızı da biliyoruz. Sergilediğimiz futboldan keyif alıyoruz. Henüz maç dahi kaybetmedik. Bir sorun yok. Galatasaray beklentileri çok yükseltti ve biz de bu beklentileri karşılamak için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Galatasaray takımının yeniden oluştuğuna ve henüz 15 maçtır birlikte oynadıklarına değinen Arda Turan, ilerleyen haftalarda daha iyi olacaklarına inandığını belirtti.

Sturm Graz karşısında alınan 1 puanın da küçümsenmemesi gerektiğine dikkati çeken Arda Turan, ''Maçı kaybedebilirdik de. Kalemizde pozisyonlar verdik. Bir puan da kötü değil. Grup lideriyiz. Avantaj elimizde ve bir sorun olduğunu düşünmüyorum'' ifadesini kullandı.

Öte yandan Arda, ilk yarıda faul gerekçesiyle golünün sayılmadığı pozisyon için hakemin kararına saygı duymak gerektiğini, ikinci yarıda ceza sahası içinde tutulduğu pozisyonun ise yüzde 100 penaltı olduğunu savunurken, ''Türk hakemlerine hak vermemiz ve daha fazla yardımcı olmamız gerekiyor. Bir metre mesafeden dahi göremeyebiliyorlar bugün olduğu gibi'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...