Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Getafe maçının ardından Türkiye'den giden basın mensuplarına röportaj verdi.

Barcelona günlerini anlatan Arda, öğrenmeye devam ettiğini söyledi. Sıkı çalıştığını belirten yıldız futbolcu, "Her gün bakıyorum, ne yapıyorlar diye. Bunun ayıbı yok. Ne yapalım Bayrampaşa'da Barcelona yoktu, geldik öğreniyoruz" diye konuştu. "Hepimiz varoştan geldiğimiz için herkes egolarını yenmiş" diyen Arda, Messi için "Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu", Iniesta için ise "İdolüm ve öğretmenim" ifadelerini kullandı..

"AZİZ YILDIRIM 7 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ"

33 yaşına kadar Barcelona'dan başka hiç bir kariyer planı olmadığını söyleyen Arda, "Fenerbahçe'de oynar mısın" sorusuna ise ilginç bir yanıt verdi. Aziz yıldırım ile arasında diyaloğu anlatan yıldız oyuncu, "O dönem 2.2 milyon euro alıyorum. Aziz Yıldırım 7 milyon euro teklif etti. Telefon çalıyor kaldırıyoruz Aziz Yıldırım. Kaç defa aradı. Fenerbahçe'ye gidersem tüm saygınlığımı kaybetmiş olurum. Bu kadar sevgi parayla ölçülemez. Ama Beşiktaş'a sempatim hep vardır. Belli olmaz. Yükselenim Beşiktaş" dedi.

"GALATASARAY'IN TEKLİFİ KOMİKTİ"

Sezon başında Barcelona’da oynayamayacağı için Galatasaray’a kiralanması gündeme gelen Arda Turan, bu iddiaları da doğruladı. Arda, “Barcelona’ya geldik; ben kulübe ve yatırımına sadakatimi göstermek için kiralık gitmedim. Galatasaray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım, Galatasaray’ı, kulübümüzü seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Arda Turan futbolu bıraktıktan sonraki hedefinin ise Galatasaray ya da Futbol Federasyonu başkanlığı olduğunu açıkladı. "Türk futbolunu yönetmek istiyorum" diyen Arda, "Kimse çektiğim sıkıntıları çekmesin istiyorum. Altyapılarda İngilizce öğrenilmesini zorunlu hale getirirdim ki, gençler bir yere gittiğinde rahat etsin" diye konuştu.