NTV

Arda Turan'dan Galatasaray yorumu

Ntvspor

Spor

Barcelonalı Arda Turan eski kulübü Galatasaray'ın Avrupa Kupaları’ndan men edilmesine üzüldüğünü söyledi. "Galatasaray'ın hedefi her zaman Avrupa'dır" diyen Arda, yöneticilere mesaj gönderdi.

Arda Turan, Barcelona'nın Rayo Vallecano'yu deplasmanda 5-1 yendiği maçtan sonra Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

Barcelona forması ile ilk golünü attığı için mutlu olduğunu dile getiren Arda, "Bu statta daha önceden çok gol atmıştım. O yüzden bu stat bana iyi geliyor. Gol atınca ister istemez insana bir hafifleme geliyor" dedi.

Arda Turan, UEFA'nın Galatasaray'a verdiği Avrupa Kupaları’ndan bir yıl men cezasını da değerlendirdi. Eski kulübüne verilen cezaya üzüldüğünü belirten yıldız futbolcu, "Galatasaray taraftarı olarak üzgünüm. Umarım kulübümüz daha iyi yönetilir. Umarım yetkililer bundan sonra daha dikkatli davranırlar. Günlük, taraftarın hoşuna gidecek değil de kulübün geleceğine yönelik hamleler yapılması gerekir diye düşünüyorum. Taraftar da bugünlerde takımın yanında olursa çok iyi olur" diye konuştu.

"Galatasaray bir Avrupa takımıdır. Hedefi de Avrupa'daki takımları yenmektir" diyen Arda, "Umarın bundan sonra buna göre hareket edilir" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER