Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, geçen haftalarda taraftarların kendisine gösterdiği tepkiye üzüldüğünü ve ''Kusurum olsaydı büyüklerim gereken uyarıyı yapardı'' dedi.

Bursaspor ile yapılan karşılaşma sonrası basın toplantısı düzenleyen, ancak stattan ayrıldığı sırada bir kez daha basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arda, kendisinin robot olmadığını belirterek, ''Ben Tugay'ı, Arif'i ıslıklamadım. Ben de onlar gibi olmak istiyorum. Onların geldiği yerden geldim. Kusurum olsaydı, büyüklerim gereken uyarıyı yapardı. Ben robot değilim. Kimseye kırgın değilim ama onların da aileme ve sevdiklerime saygılı olmalarını bekledim'' dedi.

Şampiyonluk konusunda hangi takımı şanslı gördüğü yönündeki soru üzerine yıldız oyuncu, ''Biz olamıyorsak, kimin olduğu önemli değil'' ifadesini kullandı.

Şampiyonluğun kaçış nedenleri konusundaki soruya imalı yanıtlar veren sarı-kırmızılı oyuncu, ''Sebebi benim herhalde. Benim bireysel performansım oldu. Bana öyle gösterdiler'' diye konuştu.

Galatasaray'da kaptanlığı isteyerek ve severek aldığını kaydeden Arda, ''Buna layık olmaya çalıştım. İşler iyi gitmiyor ve bu da bende yıkıma neden oluyor. Beni asıl üzen şey bir şeyleri kazanamamak'' dedi.

Arda, ''Gelecek sezon olacak mısın'' sorusunu da ''Bu yönetimin vereceği bir karar. Her karara saygılıyım. Avrupa'da da oynamak istiyorum. Herhalde taraftar da burada daha fazla faydalı olamayacağımı düşünüyor. Bana 'Kal' derlerse kalırım, 'Git' derlerse giderim. Ben hiçbir zaman 'Yıldızım' demedim. Ne isterlerse onu yaparım. Kalsam da gitsem de her zaman Galatasaraylıyım'' diye yanıt verdi.

Başarılı oyuncu, bu sözleri sonrası ''Fenerbahçe'de forma giyen Emre Belözoğlu da bu şekilde söylüyordu'' sözü üzerine ise ''O Emre'nin kişisel fikridir'' dedi.

"ÖZÜR DİLİYORUZ"
Arda, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında ise, ''Bu sezon ne yanlış yapıldı'' sorusu üzerine, ''Düşündüğümüz zaman bir sürü yanlışlar çıkabilir ortaya. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bazen çok istiyorsunuz ama olmuyor. Şahsen benim vicdanım rahat, her şeyimi verdim. Takım arkadaşlarımın da öyle olduğunu düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Bursaspor'u öven ve rakiplerinin lige renk kattığını dile getiren Arda, ''Bu akşam da iyi oynadılar. Mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Onlar zaten deplasmanda kontratak futbolu oynuyorlar. Onların da pozisyonları da var. Daha çok isteyen bizdik. Maç iki tarafa da gidebilirdi. Çok istekliydik, futbolda çok şansın olduğunu düşünmüyorum, beceriksizdik'' diye konuşu.

Yıldız oyuncu, sezon sonuna kadar ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını da kaydederek, ''Galatasaray, ne olursa olsun rakiplerini yenmek zorundadır. Bunu başaramadığımız için üzgünüz'' dedi.

Şampiyonluk şanslarının zora girdiğini, artık Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı düşüneceklerini söyleyen Arda, ''Ama işler zora geldi. Sonuna kadar kovalayacağız. Galatasaray'a yakışan her zaman iyisini yapmaktır, taraftarlarımızı çok üzdük, onları üzdüğümüz için özür diliyoruz. Bu kadar kaliteli kadrodan bu sonuçlar beklenmemeliydi. Dünyanın ne büyük takımları da böyle şeyler yaşayabiliyorlar, biz büyüklüğümüzden ve duruşumuzdan bir şey kaybetmeyeceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.