Arena'da sürpriz var

Sarı-kırmızılılarda sular durulmuyor, Galatasaray taraftarları Sivas maçında büyük bir protesto eylemine hazırlanıyor. Yönetimden bir grubun da ortak açıklama yapacağı medyada yer aldı.

19.01.2011 - 17:03

Arena'da sürpriz var

Türk Telekom Arena'nın açılışında yaşananlar bu hafta sonu oynanacak Sivasspor maçında da etkisini gösterecek.

Galatasaray taraftarları pazar günü Sivas ile oynanacak lig maçında daha büyük bir protestoya hazırlanıyor. Protestoların hedefinde Galatasaray Başkanı Adnan Polat var. "Protestocuları kameralardan tespit edip stada almayacağız" diyen Başkan Polat'ın Sivasspor maçına gitmeyebileceği konuşuluyor.

Öte yandan, Türkiye'nin en modern stadına kavuşan sarı-kırmızılılarda sular durulmuyor. Başbakan Erdoğan'ın protesto edilmesiyle başlayan kriz yönetimi de etkiliyor.

Yönetimdeki bazı üyelerin Başkan Polat'a cephe aldıkları medyaya yansırken, Adnan Polat'ın yöneticilere konuşma yasağı koyduğu da haberlerde yer aldı. Polat'ın yasağına rağmen bazı yöneticilerin ortak açıklama yapması bekleniyor.

Beklenen ortak açıklama şöyle:

"Biz 529 yıllık bir gelenekten gelen, bir enderun mektebinin mensuplarıyız. Bizim kökenimizde devlete adam yetiştirmek, devlete hizmet etmek amacı vardır. Böyle bir yapıdan gelen kulübün, devlet erkanı ile yaşadığı bu olaydan son derece üzgünüz.

Ama bu konuda bazı olayların da netleşmesi gerek. Stadın yapımı merhum başkanımız Özhan Canaydın'ın deyimi ile bir inovasyon projesidir. Ve projenin mimarı Özhan Canaydın'a sayın Başbakanımız en büyük desteği vermiştir. Belki de canını stat uğruna vermiş olan merhum başkanımız Özhan Canaydın yüceltilmesi gereken törende maalesef TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar kastını aşmış, rahmetli başkanımızın kemiklerini sızlatıp, sevenlerini üzmüştür.

Özhan Başkana ne kadar fazla değer verdiğine emin olduğumuz Başbakanımızın da bu konudan rahatsız oluğunu tahmin ediyoruz. Ayrıca Erdoğan Bayraktar'ın hatasını farkedip, gerekeni yapacağını umuyoruz.

Aynı şekilde o gün açılışta bulunan bazı kişilerin açıklamaları da bizleri fazlasıyla üzmüştür. 2007 yılında merhum başkanımız Özhan Canaydın, 2. Başkan Mehmet Helvacı, o dönemin Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor il Müdürü Mehmet Atalay tarafından imzalanan ortak sözleşmede Türk Telekom Arena 49 yıllığına bedelsiz olarak Galatasaray'ın kullanımına verilmiş, kulübümüzün hakları koruma altına alınmıştır.

Biz fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir topluluğun fertleriyiz. Konuşmalarımızı da bu ilke çerçevesinde yaparız. Sayın Başbakan'a ilettiğimiz üzüntü de, teşekkür de bu çerçeve içinde samimiyetle söylenmiştir. Galatasaray kurucularının belirlediği kuruluş ilkeleri tüzüğümüzde yazmaktadır. Özetle ülkemizin sporda uluslararası düzeyde temsilcisidir. Galatasaray bu hedefini bu güne kadar herkesin takdir edeceği gibi gerçekleştirmiş, Türkiye'nin dünyada bilinen en önemli markasıdır. Galatasaray politika yeri değil, bir spor kulübüdür. Bu noktada hiç kimsenin Galatasaray'ı polikitaya çekme hakkı yoktur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...