Arena'nın derbiye yetişmesi zor

Türk Telekom Arena Stadı'nın devre arasında yenilenmesine karar verildi. Galatasaray yönetiminden yapılan açıklamada zemin iyileştirme çalışmalarının Beşiktaş derbisine yetişmesinin zor olduğu kaydedildi.

Anadolu Ajansı 19.12.2012 - 00:37

Arena'nın derbiye yetişmesi zor

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, Türk Telekom Arena'nın zemininin devre arasında tamamen yenilenmesine karar verdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Romanya'nın Cluj takımıyla oynadığı karşılaşma sırasında yağan yağmur nedeniyle saha zemininde yaşanan drenaj sorunlarıyla ilgili yapılan çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Çalışmalar sonunda elde edilen bulgu ve raporların eklerinin de yer aldığı açıklamada, yağışlar esnasında saha şartlarının hızla kötüleştiği ve sporcu sağlığını tehdit eder bir durum oluşturduğu vurgulandı.

Açıklamada, sahanın, uluslararası standartlara uygun hale getirilmesi için tamamıyla yenilenmesi ve bu bağlamda tüm drenaj katmanlarının yeniden ve yeni malzemelerle yapılmasının bir zorunluluk olduğu, kısa vadeli ve geçici tedbirlerin istenilen sonucu elde etmede yeterli olmayacağı dile getirildi.

Gerek sporcu sağlığı, gerekse uluslararası oyun standartları açısından uygun olmayan bir sahada üst düzey bir performansın elde edilebilmesinin mümkün ve sürdürülebilir olmayacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bir sahanın tamamen yenilenmesi için gerekli olan asgari süre, önümüzdeki bir buçuk yıllık zaman diliminde ancak 2012-2013 Süper Lig sezonunun devre arasında mevcuttur. Zira 2013 yılı haziran ayı sonunda ülkemizde düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası maçları sebebiyle asgari yenileme süresine uymamız mümkün görünmemektedir. Bir diğer deyişle şimdi yapılmadığı takdirde saha yenilemesi, ancak 2014 yılı yaz döneminde yapılabilecektir.

Yönetim kurulumuz, yukarıda belirtilen sebeplerden ötürü, Süper Lig'in ikinci devresinde oynayacağımız ilk iç saha maçı olan Beşiktaş maçına yetişmesinin çok zor olduğunun bilinci ile, takımımızı iki sezon boyunca gerek lig, gerek kupa ve gerekse Şampiyonlar Ligi maçlarında standart dışı bir sahada oynatmamak adına, sahanın derhal ve tamamen yenilenmesine karar vermiştir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...