Arenas'a soruşturma

NBA'de oyuncuların bireysel silahlanması hakkındaki tartışmalar bu sefer de Washington Wizards'lı Gilbert Arenas ile gündeme geldi.

Ntvspor 25.12.2009 - 15:03

Arenas'a soruşturma

NBA Yönetimi, Washington Wizards'ın tecrübeli oyun kurucusu Gilbert Arenas'ın, soyunma odasında silah bulundurduğu iddiaları hakkında soruşturma açtı. Wizards Yönetimi ise Arenas'ın dolabında tabanca ya da şarjör bulunamadığını belirtti.

Washington Times Gazetesi’ne konuşan Arenas, kızı doğduktan sonra, evdeki tabancasını Wizards'ın maçlarını oynadığı Verizon Center'a getirdiğini söylemişti. Röportajdan birkaç gün sonra hakkında soruşturma açılan arenas, tabancasını polise teslim ettiğini bildirdi.

Arenas, Golden State Warriors'ta oynadığı dönemde silahını California eyaletinin yasalarına uygun bir şekilde kayıt ettirmediği için 2004 yılında bir maç ceza almıştı.

Başkent Washington DC, bireysel silah taşımanın yasak olduğu eyaletler arasında yer alıyor. Arenas hakkında Washington polisi henüz bir soruşturma başlatmadı. Ancak yıldız oyuncu ve Wizards Yönetimi, hukuki sürecin başlaması halinde yetkililere yardım edeceklerini açıkladı.

Profesyonel sporcuların silahlanması, son yıllarda Amerikan medyasında çok tartışılan bir konu. Daha önce 2006 yılında oyun kurucu Sebastian Telfair, silah taşımak suçundan ceza alırken, son olarak NFL takımlarından New York Giants oyuncusu Plaxico Burress, yanlışlıkla kendisini vurduğu için iki yıl hapis cezası almıştı.

Wizards'ın 28 yaşındaki All-Star oyuncusu Gilbert Arenas, bu yaz 111 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...