Arenas'a süresiz yasak!

Takım arkadaşına silah çektiği için hakkında soruşturma açılan Gilbert Arenas, NBA başkanı David Stern tarafından ligden süresiz uzaklaştırıldı. Arenas oynamadığı maç başına yaklaşık 150 bin dolar kaybedecek.

Ntvspor 07.01.2010 - 11:18

Arenas'a süresiz yasak!

NBA’de yıldız oyuncu Gilbert Arenas’ın soyunma odasına tabanca getirmesinin yankıları büyüyor. Kendisine ait dört tabancayı takım arkadaşı Javaris Crittenton’ı tehdit etmek için kullanan 28 yaşındaki oyun kurucu, suçlamaları reddedip kamuoyu üzerinden olay hakkındaki şakalarını sürdürünce, NBA Başkanı David Stern tarafından ligden süresiz uzaklaştırma cezası aldı.

Arenas soruşturma devam ederken silahları soyunma odasına getirdiğini kabul etmiş, ancak ısrarla kimseyi tehdit etmediğini söylemişti. Ancak Washington Post gazetesi görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde olayın ayrıntılarını açıkladı.

Buna göre Gilbert Arenas ile Javaris Crittenton arasındaki tartışma 19 Aralık’taki Phoenix deplasmanına giden uçakta başladı. Kağıt oyunu yüzünden sözlü olarak tartışan oyuncular, kavgayı iki gün sonraki idmana da taşıdı. Arenas, kendisine ait dört adet boş tabancayı Javaris Crittenton’ın soyunma odasındaki sandalyesine koyarak üzerine de “birisini seç” yazılı bir not yerleştirdi. Bunun üzerine Crittenton, dolabından kendisine ait yüklü tabancayı çıkararak namluyu sürdü ve Gilbert Arenas’a doğrulttu. Kavgada her iki taraf da daha ileri gitmeyince, olay kapandı.

Silahları salona getirdiğini itiraf eden Gilbert Arenas hakkında ligin ve polislerin açtığı soruşturma devam ederken, olay hakkında sürekli şaka yapan yıldız oyuncunun önceki gece oynanan Philadelphia maçında yaptığı hareket ise bardağı taşıran son nokta oldu. Ellerini silah gibi tutarak takım arkadaşlarına doğrultan Arenas, NBA Başkanı David Stern tarafından “oynamaya hazır olmadığı” gerekçesiyle ligden süresiz uzaklaştırma cezası aldı.

2008’de altı yıl için 111 milyon dolarlık bir sözleşmeye imza atan Arenas, oynamadığı her maçta 147 bin 200 dolar kaybedecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...