Arenas'ın kaderi çiziliyor

NBA takımlarından Washington Wizards'ın yıldızı Gilbert Arenas, ruhsatsız silah bulundurduğunu yargıç karşısında kabul etti. Arenas hakkındaki karar 26 Mart'ta verilecek.

Haberler 16.01.2010 - 10:46

Arenas'ın kaderi çiziliyor

Soyunma odasına silah getirdiği gerekçesiyle, NBA'den süresiz uzaklaştırma cezası almasının ardından dün savcılar tarafından ''ruhsatsız silah bulundurma'' suçlaması yöneltilen Arenas, bugün District Of Columbia Üst Mahkemesi'nde yargıç önüne çıktı.

Savunma avukatı Kenneth Weinstein, yıldız oyuncunun, "yanlış ve yasalara aykırı bir hareket sergilediğini kabul ederek, herkesten özür dilediğini" söyledi.

Arenas hakkındaki mahkeme kararının 26 Mart'ta açıklanacağı bildirildi.

Bu arada, savcılar ve savunma avukatları arasında, Arenas'ın suçunu kabullenmesi karşılığında daha az ceza alması yönünde varılan anlaşma çerçevesinde, savcıların yıldız oyuncu için 6 aydan fazla hapis cezası talebinde bulunmayacağı belirtildi. Ancak kararı verecek olan Yargıç Robert Morin, savcıların tavsiyesine uymakla yükümlü olmadığını vurguladı.

Arenas, takımın maçlarını oynadığı Verizon Center'ın soyunma odasındaki dolabında birden çok silah bulundurduğunu kabul etmiş, ancak bunu silahları çocuklarından uzak tutmak için yaptığını ve yasadışı olduğunu bilmediğini belirtmişti.

All-Star'a 3 kez seçilen 28 yaşındaki yıldız oyuncu, bir uçak seyahati sırasındaki kart oyunuyla alakalı olarak, 21 Aralık'ta takım arkadaşı Javaris Crittenton ile takımın soyunma odasında girdiği tartışmada, silahları dolabından ''şaka olsun diye'' çıkardığını öne sürmüştü.

Sayfa Yükleniyor...