Arıboğan: Kolay bir grup değil!

Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, 2012 Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'ndaki rakiplerimizi ve Milli Takımımız'daki teknik direktör sorununu değerlendirdi.

07.02.2010 - 17:08

Arıboğan: Kolay bir grup değil!

Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Türk Milli Takımı'nın 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde kolay bir gurupta yer almadığını söyledi.

Arıboğan, (A) Milli Futbol Takımı'nın elemelerdeki rakipleriyle ilgili yaptığı açıklamada, (A) Grubu'nda birlikte yer aldıkları Almanya, Avusturya, Belçika, Azerbaycan ve Kazakistan'ın zorlu takımlar olduğunu kaydetti.

Almanya ve Belçika'nın iddialı ekipler olduğunu ifade eden Arıboğan, ''Daha iyi bir grupta yer alabilirdik. Rakiplerimizden ziyade bizim oynadığımız futbolla maçlardaki sonucun belli olacağını düşünüyorum. Sonuçta son Avrupa Şampiyonası'nda, en dikkat çeken, en heyecanlı maçları oynayan, mücadele ettiği karşılaşmalarda duygusallığıyla, kattığı ruhla Avrupa'nın en iddialı futbol ülkelerinden biri olduğumuzu gösterdik. Türkiye'nin aynı şekilde kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum'' dedi.
        
Arıboğan, Türkiye'nin elemelerde yer aldığı (A) Grubu'nun çok ilginç yanlarının olduğunu belirterek, ''Almanya, Avusturya ve Belçika, Avrupa'da Türk vatandaşlarımızın en çok yaşadığı ülkeler. Bu durum deplasmandaki maçlarımızı çok renkli ve ilginç hale getirecek. Bunun yanı sıra Azerbaycan ve Kazakistan da çok yakın ve iyi ilişkimizin olduğu ülkeler. Açıkçası orada da Türkiye'de gibi olacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.
        
-TEKNİK DİREKTÖR MESELESİ-
        
Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Türk Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü konusuna titizlikle yaklaştıklarını söyledi.(A) Milli Takımı'nın yakın bir zamanda yeni teknik direktörüyle birarada olacağını belirten Arıboğan, sözlerini şöyle tamamladı:
        
''Amacımız teknik direktörümüzle bu tarihte beraber olmaktı. Fakat çok uzak olmayan bir zamanda hocamızla birlikte olacağız. Hocamız, yaptığımız bir çok iş gibi Türkiye'nin gurur duyacağı bir teknik direktör olacak. Kamuoyuna şu mesajı vermek istiyorum; gerçekten kaygılanacak bir şey yok. Türk Milli Takımı, son derece başarılı bir periyot yaşayacak. Bunu da yeni teknik direktörüyle yaşayacak. Çok önceden de belirttiğimiz gibi teknik direktörümüz yabancı olacak.''


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...