Armstrong 'çıkış' yaptı

Fransa Bisiklet Turu'nda genel klasmanda 3. sıraya yükselen Lance Armstrong, beklenen çıkışı yaptı. Armstrong, takımı Astana'nın lider olarak Alberto Contador'u destekleme kararını yeniden gözden geçirmesini istedi.

Haberler - Ntvspor 07.07.2009 - 10:12

Armstrong 'çıkış' yaptı

İSTANBUL - Astana takımı, Fransa Bisiklet Turu öncesi liderini Alberto Contador olarak belirlemiş ve diğer takım üyelerinden, İspanyol bisikletçiye turu kazanması için yardımcı olmasını istemişti. Ancak 3. etap sonunda 2005'ten bu yana ilk kez Fransa Turu'nda pedal çeviren Lance Armstrong, Contador'u 19 saniye geride bıraktı.

Genel klasmanda 3. sıraya kadar yükselen ABD'li bisikletçi, takımı Astana'ya kendisini desteklemesi çağrısında bulundu.

Armstrong, "Her takımın bir lideri olması gerektiği teorisine katılmıyorum. Fransa Turu'nu 7 kez kazandım ve ben de dikkate alınmalıyım" ifadelerini kullandı.

37 yaşındaki efsanevi bisikletçi, sarı mayoyu ele geçirip geçiremeyeceği sorusuna ise "Asla asla demeyin" yanıtını verdi.

Armstrong'un bu çıkışı, genel klasmanda 4. sırada bulunan takım lideri Alberto Contador'u rahatsız etti. Takımın taktikleri hakkında yorum yapmak istemediğini söyleyen İspanyol bisikletçi, "Herkes istediği gibi düşünebilir. Ancak tur 3 etaptan sonra bitmiyor" diye konuştu.

Armstrong ve Contador'dan ard arda gelen açıklamalar üzerine, Astana Sportif Direktörü Alain Gallopin, takım içinde problem yaşanmadığını savundu. Gallopin, "Aksine herşey çok iyi gidiyor. Takımda ne bugün ne de yarın sorun çıkacak" dedi.

Sayfa Yükleniyor...