Armstrong geri döndü

Lance Armstrong, Castilla-Leon turunda köprücük kemiğini kırmasından yaklaşık 1 ay sonra parkurlara geri döndü. Armstrong, Cila Bisiklet Turu'nun 150 kilometrelik ilk etabında sakatlığı nedeniyle herhangi bir problem yaşamadığını söyledi.

Ntvspor 30.04.2009 - 12:10

İSTANBUL - Lance Armstrong, geçen ay katıldığı Castilla-Leon bisiklet turunun henüz ilk etabında kazaya karışmış ve köprücük kemiğini kırmıştı.

Zorlu bir ameliyat geçiren Armstrong'un kırıklarını düzeltmek için 12 vida ve çelik bir plaka kullanıldı. Ancak tüm bunlar biyonik adam olduğunu bir kez daha kanıtlayan Armstrong'un ameliyattan bir ay sonra yarışlara katılmasının önüne geçemedi.

Daha önce de kanseri yendikten sonra Fransa Bisiklet Turu'nu üst üste iki kez kazanan Armstrong, New Mexico'daki Cila Turu'nda sahne aldı. Ünlü bisikletçi 150 kilometrelik ilk etabı, lider Levi Leiphemier'in yaklaşık 1 dakika 40 saniye gerisinde 8. sırada tamamladı.

Yarış boyunca Astana'dan takım arkadaşı Leipheimer'e yardım etmeye çalışan Armstrong, sakatlığı nedeniyle herhangi bir problem yaşamadığını söyledi.

Armstrong gibi diğer sporcular da Cila Turu'nu 9 Mayıs'ta başlayacak İtalya Bisiklet Turu için önemli bir hazırlık olarak görüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...