Armstrong'dan Contador'a destek

Bisiklet sporunun efsanevi ismi Lance Armstrong, takım arkadaşı Alberto Contador'u kanatları altına aldı. Armstrong, yarışlarda zaman zaman çok sinirli görünen İspanyol bisikletçiye psikolojik yardım verebileceğini söyledi.

17.03.2009 - 19:40

Lance Armstrong'un "astana" takımında bisiklete dönme kararı, takım lideri Alberto Contador'da büyük rahatsızlık yaratmıştı. Armstrong, amacının liderliği ele geçirmek değil; kanserle savaşa dikkat çekmek olduğu yolunda güvence verince, İspanyol bisikletçi takımda kalmaya karar vermişti.

Fransa Bisiklet Turu'nu üst üste 7 kez kazanan Armstrong, yarış sırasında zaman zaman çok sinirli görünen Contador'a psikolojik destek vermeyi önerdi. Amerikalı bisikletçi Contador için, "şu anda dünyanın en iyi bisikletçisi. Tek olumsuz özelliği ise bazen sinirlerine hakim olamaması. Bu konuda halen öğrenmesi gerekenler var" ifadelerini kullandı.

Gelecek hafta ilk kez Contador ile aynı yarışta pedal çevirecek Armstrong, takım arkadaşına sinirlerine nasıl hakim olabileceği yolunda örnek olmak istediğini vurguladı.

Contador son olarak Paris - Nice turunda, sondan bir önceki etapta sinirlerine hakim olamayınca sarı mayoyu koruyamamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...