Armstrong'un hedefi Fransa Turu

Yaklaşık 3 yıllık bir aranın ardından bu sezon parkurlara geri dönen Birleşik Amerikalı bisikletçi Lance Armstrong, daha önce 7 kez kazandığı Fransa Bisiklet Turu'nu önümüzdeki yıl bir kez daha kazanmak istediğini açıkladı.

Ntvspor 03.11.2009 - 14:17

Armstrong'un hedefi Fransa Turu

İSTANBUL - Profesyonel bisiklet kariyerine uzun bir süre ara verdikten sonra, yıllar önce yendiği kanser hastalığıyla mücadeleye dikkat çekmek için bu yıl parkurlara geri dönen Lance Armstrong hedef büyüttü.

Geçen sezon Fransa Turu'nu kazanmak gibi bir hedefi olmaksızın yarışan Bireleşik Amerikalı bisikletçi buna karşın yarışı Alberto Contador ve Andy Schleck'in ardından üçüncü sırada tamamlamayı başarmıştı.

38 yaşındaki sporcu, "Önümüzdeki yıl bu yılkinden daha iyi olacağım. Contador iyi bir bisikteçi ve onu geçmek kolay değil. Ama ben kazanmak istiyorum" diye iddialı konuştu.

Bu sezon Astana takımıyla yarışan Armstrong, önümüzdeki 1 numaralı sürücü görevini üstleneceği yeni kurulan Radio Shack takımı adına mücadele edecek.

Armstrong zaman zaman ortaya atılan doping yaptığı yolundaki iddialar konusunda ise idrar, saç ve kan tahlillerin hepsininin temiz çıktığını hatırlattı ve Fransa Turu'nda takım arkadaşı Alberto Contador dışında hiçbir bisikletçinin kendisi kadar çok teste tabi tutulmadığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...