'Arsenal taş devrinde'

Premier Ligde son yıllarda başarıya hasret Arsenal'de iki eski yönetici, yönetim kuruluna ağır eleştiriler getirdi. 2007 yılında kulüpten ayrılan David Dein, Manchester United ile kıyaslandığında, Arsenal'in taş devrinde olduğunu öne sürdü.

06.08.2009 - 16:21

Arsenal'de yeni sezon öncesi Adebayor ve Toure satılmasına karşın, hala önemli bir transfer yapılamamasının sıkıntısı yaşanıyor. Kulübün iki eski üst düzey yöneticisinin, yönetim kuruluna yönelik ağır eleştirileri ile sıkıntı daha da arttı.

2007 yılında Asbaşkanlık görevinden ayrılan David Dean, kulübün değişen futbol dünyasına ayak uydurmakta zorlandığını savundu. Manchester United gibi kulüplerle karşılaştırıldığında Arsenal'in ''Taş Devri''nde kaldığını belirten Dean, transfere para harcamamakla suçlanan menajer Arsen Wenger'e de destek verdi. Deın, kulüp yönetiminin Wenger'e hiçbir zaman yeterli bütçeleri sunmadığını vurguladı ve transferde cesur davranılmaması halinde asla Şampiyonlar Ligi'nin kazanılamayacağını ifade etti.

Eski üst düzey yöneticilerden Lady Bracewell Smith ise geçen yıl yönetim kurulundan tartışmalı şekilde ayrılmasına açıklık getirdi. Kulübün üçüncü büyük hissedarı konumundaki Smith,’ Ailesinin Arsenal ile yetmiş yıllık bir bağı olmasına karşın, yönetim kurulunda bir kadın olarak kabullenilmediğini ve kendisini dışlanmış hissettiğini.’ belirtti.

Eleştiriler üzerine konuşan Arsenal başkanı Peter Hill Wood, Lady Smith'e kulüp içinde kalması için farklı pozisyonlar önerildiğini fakat kendisinin buna sıcak bakmadığını söyledi. Wood, Arsenal'in ticari açıdan dünyanın önde gelen kulüplerinin gerisinde kaldığını da kabul etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...