Arsenal'de bir devrin sonu mu geliyor? Yazın Arsenal ile sözleşmesini 2 yıl daha uzatmasına karşın Arsene Wenger, kulüpteki pozisyonunun sezon sonu yeniden gözden geçirileceğini açıkladı.

Kulübün Yıllık Genel Kurulu'nda konuşan Wenger, "Yönetimin performansım hakkında ne düşündüğünü görmek istiyorum. Onun ardından nereye gideceğimize karar vereceğiz. Ben her zaman sözleşmelerime sadık kaldım" diye konuştu.

Hissedarlarına karşı yaptığı açıklamada "Takımda hala özel bir şeyler var" diyen Wenger, "Bu dönem hala başarılı olacağımıza inanıyorum. Başarıya açlığım öncekinden daha büyük. Benim için hediye; iyi oynayıp, her maçı ve kupalar kazanmak. Buna mecburuz. Bir gün ne olacağı farketmez. Her zaman bu kulübü seveceğim ve kulübün daima taraftarı olacağım" ifadelerini kullandı.

Her zaman taraftarı mutlu etmek için çalıştığını kaydeden Arsene Wenger, "Hayatımın yüzde 99'unu sizi mutlu etmeye adadım. Bugün bakıyorum, bu kolay değil. Ancak kararlılığım her zamankinden daha güçlü" dedi.

Hissedarlar, Wenger'in bu açıklamalarına karşın Fransız teknik adamla yönetim kurulu başkanı Ivan Gazidis'i konuşmalarının ardından ikiliyi yuhaladı ve bazı taraftarlar ise cılız seslerle alkışladı.

Arsenal geçen sezon İngiltere Premier Ligi'ni 5. bitirirken, kulüp Wenger'in takımın başına geçtiği 1996'dan bu yana ilk kez Şampiyonlar Ligi dışında kaldı. Takımın, sezonu şampiyon tamamlayan Chelsea'nin 18 puan gerisinde tamamlamasının ardından Fransız menajer şiddeti protesto gösterilerine maruz kaldı ve istifaya çağrıldı.