Atletizm dünyasını sarsan doping iddialarının ardından Arsenal Menajeri Arsene Wenger, futbolda da benzer bir sorgulama yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Doping yapan birçok futbolcunun olabileceği iddiasını ortaya atan Fransız Menajer, çok az sayıda ismin kontrole yakalandığını vurguladı. 30 yıllık çalıştırıcılık kariyeri boyunca hiçbir oyuncusuna performans artırıcı madde kullanımı konusunda tavsiye vermediğini dile getiren Arsene Wenger, bunun kendisi için gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Wenger buna karşın, kendilerine rakip olan birçok takımın yasaklı madde kullandığına inandığını ifade etti. Wenger, "Son dönemde sporda mevcut olan durumu özetlemek gerekirse; hangi yöntemle kazananı belli olmasa da şampiyonu yüceltiyoruz. Ancak 10 yıl sonra bu sporcunun doping yaptığı ortaya çıkıyor. İkinci olan ise; gereken tanınırlığa ulaşamıyor. Bu hiç hoş bir durum değil" dedi.

Arsenal'in bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Zagrep ile oynadığı maçın ardından Hırvat ekibinin oyuncularından Arijan Ademi'nin yapılan doping testinde A numunesi pozitif çıkmıştı.