Şenes Erzik,  şeref üyeliğine seçildi

UEFA, görev süresi dolan UEFA Birinci Asbaşkanı ve FİFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik'e şeref üyeliğine seçti.

Ntvspor 24.03.2015 - 21:09

Şenes Erzik,  şeref üyeliğine seçildi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilen UEFA 39'ncu Olağan Kongresi sona erdi. Kongrede konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, görev süresi dolmasının ardından emekliye ayrılan Erzik'in şeref üyeliğine seçildiğini ve bu ödülü hak eden bir futbol lideri olduğunu söyledi.

Platini'den ödülünü alan Erzik, görevi boyunca şikeye, şiddete, dopinge ve ırkçılığa karşı mücadele ettiğini belirterek, "Avrupa futbol ailesinin üyesi olduğum için çok şanslıydım. Kalbim her zaman sizlerle olacak" dedi.

Erzik, kongrenin ardından basına yaptığı açıklamada ise görevi kendi isteğiyle bıraktığını vurgulayarak, "Gençlerin yolunu açalım dedim. Bırakayım dedim, hakkım olduğu halde istemedim devam etmeyi. Bunlar yeterince onur verici şeyler" değerlendirmesinde bulundu.

Sevdiklerine daha fazla zaman ayırmak istediğini söyleyen Erzik, "Bundan sonra aileme, arkadaşlarıma ve dostlarıma zaman ayırırım çünkü seyahat etmekten bıktım. 100'ün üzerinde ülkeye gittim. Gitmediğim yer kalmadı. Yöneticilik yaptığım 33 yılda her şeyi yaşadım. Büyük bir deneyim oldu" diye konuştu.

SERVET YARDIMCI'DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ 

UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilemeyen Türkiye Futbol Federasyonu Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ise beklenmeyen bir sonuç aldığını belirterek, "Kazanmaya gelmiştik, kaybettik. Bu sefer olmadı. Kısmet böyleymiş. Son bir aydır olağanüstü bir çalışma yaptık. Beklenmeyen bir netice" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin UEFA'daki yerini başka bir ülkenin aldığını belirten Yardımcı, "Artık önümüzdeki seçimde hayırlısıyla çalışmalar yapılır, netice alacağımıza inanıyorum" ifadesini kullandı.

Yardımcı, "Seçilememizin arkasında siyasi bir neden olabilir mi " sorusuna, "Yok, biraz geç kaldık çalışmalara. Son bir aydır çalışmalarımızı yürüttük ve ilk defa ben çıktım aday olarak. Aslında büyük bir cesaret örneği gösterdim. Kazanma ihtimalim olmadığı söylendi fakat o cesareti gösterdik. Çok az bir farkla kaybettik üzgünüm ama yapacak bir şey yok" cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...