Aslan'a kolay lokma: 4-1

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Bükreş karşısında fazla yorulmadan farka gitti ve liderliğini sürdürdü. Goller Kewell, Nonda (2) ve Elano'dan geldi.

23.10.2009 - 00:02

Aslan'a kolay lokma: 4-1

İSTANBUL - Derbi öncesinde Frank Rijkaard, Arda, Baros, Gökhan ve Hakan'ı dinlendiriyor. Tribündekilerin de kafasında Pazar var. Onlar da biraz rotasyon yapıyor galiba kafalarında. Dinamo Bükreş'i yeneceklerine şüpheleri yok zaten. Rumen takımının kapalı kutusunun içinden kötü bir sürpriz çıkar mı? Zor görünüyor.


Bu havada başlıyor maç. Ama Dinamo hakkındaki iddiaları yalanlarcasına 2. dakikada Alexe ile galiyor soldan. Heyecandan olsa gerek taca gönderiyor şutunu. 9'da sağdan serbest atışı gönderiyor Elano. Servet'in kafası kalecinin kurtarışı haline geliyor.

Galatasaray iyice yıkıyor oyunu Dinamo kalesinin önüne. Neredeyse 11 kaleci oluyor Rumenler sarı-kırmızılı ataklara karşı. 28'de Sabri'nin kaptırdığı topta Alexe, kaleyi yokluyor kırk yılda bir gelişen Dinamo atağında. 32'de Kewell soldan ortalıyor. Servet vurmakla vurmamak arasında uzatıyor ayağını. Kaleci Dolha da şaşırıyor. Türkü Baba vuramasa da gole katkıda bulunuyor: 1-0.

42'de Galatasaray hızlı geliyor. Keita tay gibi ilerliyor topla sağdan. Geriye doğru çıkarıyor. Mustafa ıskalıyor. Nonda böyle fırsatları kaçırmaz ki: 2-0.

İkinci yarıya da bıraktığı yerden başlıyor Galatasaray. Maçı erken bitirmek istiyorlar herhalde. Keita sağdan ortalıyor. Kaleci topu tutamıyor. Nonda da boş kaleye giriyor topla: 3-0. 58'de Aydın sağdan giriyor ceza alanına. Diabate, tutamayınca düşürüyor. Penaltı işi Elano'nun: 4-0. 62'de N'Doye onca Galatasaraylı arasından vuruyor: 4-1.

Galatasaray biraz rehavete kapılmış durumda. Dedik ya akıllar Pazar gününde. 69'da Adrian Cristea ceza alanı dışından vuruyor. Top, direğe çarpıp dışarı çıkıyor.

GALATASARAY-DİNAMO BÜKREŞ: 4-1
Hakemler: Martin Ingvarsson, Magnus Sjöblom, Peter Martinsson (İsveç)
Galatasaray: Leo Franco, Sabri (66 Uğur), Servet, Mehmet, Caner, Mustafa, Ayhan (75 Barış), Keita (55 Aydın), Elano, Kewell, Nonda
Dinamo Bükreş: Dolha, Scarlatache, Goian, Tamas, Diabate, Rus (46 Bostina), N'Doye, Torje (75 Niculescu), Adrian Cristea, Alexe (59 Zicu), Andrei Cristea
Goller: Kewell (32), Nonda (42, 46), Elano (58 pen)/ N'Doye (62)
Sarı Kartlar: Ayhan, Kewell/ N'Doye

UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar, puan durumları ve fikstür.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...