Aslan'da istifa krizi

Galatasaray Cafe Crown'da Nur Gencer'in istifasının yankıları büyüyor. Adnan Polat istifada sağlık sebeplerini gerekçe gösterirken Nur Gencer ise 'İstifamı Adnan Polat istedi' diyerek başkanı yalanladı.

03.12.2009 - 17:14

Aslan'da istifa krizi

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nda Cemal Nalga skandalının ortaya çıkmasının ardından, yenilenen idari kadroda genel menajer sıfatıyla yer alan Nur Gencer, sağlık sorunu nedeniyle değil, başkan Adnan Polat'ın isteği üzerine istifasını verdiğini söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, "Sağlık sorunları nedeniyle istifa etti" dediği Nur Gencer, yaptığı açıklamada, sağlık sorunu olmadığını belirterek, "Kalp spazmı hikayesi tamamen yalan" derken, yaşanan olayda Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'i suçladı.

Kendisinin Galatasaraylı olduğunu ve sadece Galatasaray Cafe Crown takımının içinde bulunduğu sıkıntılı dönemi aşmasına yardımcı olmak amacıyla göreve başladığını aktaran Gencer, "Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, benim bundan 10 yıl önce yaşadığım bir hukuki durumla ilgili olarak Adnan Polat'a yazı göndermiş. Giydiğim hükmün bugüne hiçbir şeyi yok, ama Adnan Polat, bunun kendisini seçimlerde zorlayacağını düşünerek, istifa etmemi istedi. Ben de 'İstenmediğim yerde durmam' diyerek işimi bıraktım" diye konuştu.

Konuyu, sağlık durumuna bağlamayı ve kalp spazmı geçirdiğinin söylenmesini komik bulduğunu ifade eden Gencer, "Kime bu şekilde bir açıklama yapsanız, size güler; çünkü herkes gerçeği biliyor. Turgay Demirel, konuya ilgili bir belge gönderip, benim görevden alınmamı istemiş. Tabii bir yalan söyleyince, devamı da geliyor. Aptalca bir şey" dedi ve bazı tanıdıklarının da bu haberi
duyduktan sonra sağlığından endişe duyup, kendisini aradıklarını kaydetti.

"GALATASARAY'DA VİZYON VAR ZANNETMİŞTİM"
Galatasaray Cafe Crown'da göreve başlarken, içinde bulunulan sıkıntılı dönemi aşmak adına çalışmalar yaptıklarını, ancak bazı kimselerin kendilerinden rahatsız olduğunu öne süren Nur Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü:"Basketbolun bu şekilde haberlerle gündeme gelmesi, olacak en kötü şey. Bunu yapan ise Basketbol Federasyonu'nun başkanı. Yetkim olsa, o insanı bir dakika o görevde tutmam. Ayrıca Galatasaray içinde göreve gelmemden rahatsızlık duyanlar oldu. Kulüp içinde bir grup, benden korkuyor, çünkü ben dürüst adamım. Takım için ne lazımsa onu yaparım. Bazıları ise orayı çiftlik gibi kullanmaya alışmış. Benden huylandılar. Bir de federasyon başkanı olunca, ayağımı kaydırdılar. Adnan Polat da rahatça bu olaya geldi. Ben Galatasaray'da vizyon var zannetmiştim. Bir şeyler yapabilirim düşüncesiyle kalkıp Bodrum'dan geldim ve layığımı da buldum. Ben burada kurban oldum, ama yanış yaptılar. Yaşım 61 ve 10 sene daha ya yaşarım, ya yaşamam. Önemli olan bu kulübün sağlıklı olması."

"ÇETİN YILMAZ VE DOĞAN HAKYEMEZ GÖREVE GELİR"
Nur Gencer, Galatasaray Cafe Crown teknik heyetinin bu akşam yönetim tarafından toplantıya çağrıldığını söyledi ve bir değişikliğe gidilerek, Çetin Yılmaz-Doğan Hakyemez ikilisinin göreve getirilebileceğini ileri sürdü. Göreve geldiğinde kendisine Çetin Yılmaz'ın önerildiğini, ancak bunu kabul etmediğini söyleyen Gencer, bazı duyumları olduğunu kaydederek, "Mevcut teknik heyet görüşmeye çağrılmış. Ne olur, bilmiyorum. Sanırım Çetin Yılmaz ile Doğan Hakyemez ikilisi gelir oraya. Artık Turgay Demirel'i de genel menajer yaparlar" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...